Czy właśnie poznaliśmy cenę, datę premiery i tańszą edycję Xbox Series X?

Xbox / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+w%C5%82a%C5%9Bnie+poznali%C5%9Bmy+cen%C4%99%2C+dat%C4%99+premiery+i+ta%C5%84sz%C4%85+edycj%C4%99+Xbox+Series+X-139212
Czy właśnie poznaliśmy cenę, datę premiery i tańszą edycję Xbox Series X?
Dziś w nocy na Twitterze pojawił się krótki fragment wideo prezentujący niezapowiedzianą jeszcze tańszą wersję nowego Xboksa - Xbox Series S. Dowiedzieliśmy się też ile będą kosztować nowego Xboksy i kiedy będziemy mogli je kupić. Microsoft szybko zareagował na ten wyciek zapowiadając od razu nową konsolę. Wszystkie potwierdzone i niepotwierdzone informacje o nowych Xboksach znajdziecie poniżej.


Zacznijmy od tego co wiemy oficjalnie. Xbox Series S zadebiutuje w cenie 299 dolarów (patrząc na aktualne przeliczniki Microsoftu w ich sklepie to daje to około 1350 złotych), nie będzie miał napędu płyt, a sama konsola będzie praktycznie o połowę mniejsza od mocniejszego Xboksa Series X.

Teraz czas na te mniej potwierdzone informacje. Xbox Series X ma kosztować 499 dolarów (2250 złotych?), a obie konsole zadebiutują 10 listopada tego roku. W obu ma się znaleźć ten sam procesor, jednak różnić się mają mocą graficzną - 12 teraflopów w X kontra 4 teraflopy w S.

Plotki mówią, że w tym miesiącu Microsoft odsłoni już wszystkie karty związane z nowymi Xboksami. Czekamy teraz na ruch Sony.

Udostępnij: