DWA BRZEGI: Wyniki Konkursu Filmów Krótkometrażowych i Plebiscytu Publiczności

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/DWA+BRZEGI%3A+Wyniki+Konkursu+Film%C3%B3w+Kr%C3%B3tkometra%C5%BCowych+i+Plebiscytu+Publiczno%C5%9Bci-87758
Niezależność w cenie! Punkrock, komedia pomyłek i powrót do lat sześćdziesiątych - te motywy najbardziej spodobały się Niezależnemu Jury podczas 6.Edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą."Czy mógłby Pan stąd wyjść?" w reżyserii Valérie Théodore zajęło I miejsce w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. 

I wyróżnienie otrzymał Mateusz Głowacki. Zainspirowany opowiadaniem Marka Nowakowskiego, "Kiedy ranne wstają zorze" , wiedział, że to dobry materiał na film. Jego opinie podzieliło Jury.

Jędrzej Bączyk wrócił z Kazimierza z II wyróżnieniem. - "Kojot" kolorowy film o punkrocku, miłości i ideałach! Zachwycił widzów - komentuje Maryla Jorsz z Działu Programowego.

Na Dwóch Brzegach to publiczność jest jednak najważniejsza. W specjalnym plebiscycie widzowie Festiwalu jednogłośnie zdecydowali, że to sekcja "Muzyka. Moja Miłość" była numerem jeden. Dokumenty "Marina Abramović: The Artist is Present" i "Calypso Rose" cieszyły się największym uznaniem widzów.