Dwa Brzegi: Myśliwski, "Rejs", "Sztuka rapu", "Pokój 237"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Dwa+Brzegi%3A+My%C5%9Bliwski%2C+%22Rejs%22%2C+%22Sztuka+rapu%22%2C+%22Pok%C3%B3j+237%22-87675
Nie mogliście w tym roku przyjechać na Dwa Brzegi do Kazimierza Dolnego? Mamy coś na otarcie łez. Dzięki transmisji spotkań festiwalowych, można na bieżąco śledzić, co dzieje się w tym roku między dwoma brzegami Wisły. Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Instytutu Audiowizualnego - www.nina.gov.pl oraz na dwutygodnik.com.
Wiesław Myśliwski, autor powieści takich, jak "Kamień na Kamieniu", "Pałac" czy "Klucznik", będzie gościem Festiwalu dziś o 13:00. Już jutro na Dwóch Brzegach premiera rekonstrukcji cyfrowej "Rejsu" z udziałem Marka Piwowskiego i Janusza Głowackiego i okazja do rozmowy z gośćmi! Oba spotkania będą transmitowane.

Czwartkowy program filmowy to m.in. długo wyczekiwana premiera sekcji "Muzyka. Moja Miłość". "Coś z niczego: sztuka rapu" to dokumentalna podróż, w którą zabiera nas Ice-T. W osobisty sposób opowiada o tym, jak muzyka ulicy urosła w siłę i zaczęła dominować na świecie.

Na Dwóch Brzegach zadane zostanie też pytanie, o czym tak naprawdę opowiada "Lśnienie" Stanleya Kubricka? "Pokój 237" w reżyserii Rodney'a Aschera to dowód na to, że horror z roku 1980 można analizować w nieskończoność. Kolejny filmowy przystanek to Francja i dotyczący sytuacji w tym kraju pokaz filmu "Śniegi Kilimandżaro" (reż. Robert Jules Guédiguian), laureata nagrody filmowej Parlamentu Europejskiego LUX z 2011 roku.

Więcej informacji można znaleźć na www.dwabrzegi.pl i na festiwalowym profilu na Facebooku.

Zapraszamy do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą do 5 sierpnia.