David Simon bojkotuje Teksas ze względu na zakaz aborcji

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Simon+bojkotuje+Teksas+ze+wzgl%C4%99du+na+zakaz+aborcji-143950
David Simon bojkotuje Teksas ze względu na zakaz aborcji
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
David Simon, twórca seriali "Prawo ulicy" i "Kroniki Times Square", ogłosił na Twitterze, że nie zamierza kręcić swojego najnowszego projektu w Teksasie. Jego decyzja jest wyrazem protestu wobec wprowadzonego w stanie wyjątkowo surowego antyaborcyjnego prawa.

Dla pracodawców to kwestia poza polityką. W przyszłym miesiącu składam w HBO scenariusz miniserialu opartego na wydarzeniach, które miały miejsce w Teksasie. Ale nie będę prosił i nie mogę prosić członkiń obsady/ekipy o rezygnację z praw obywatelskich, by tam filmować. Jakie miejsce wygląda jak Dallas i Fort Worth?, napisał Simon w mediach społecznościowych.Wprowadzone w Teksasie prawo aborcyjne zakazuje aborcji, jeśli lekarz jest w stanie wykryć pracę serca u dziecka. Jest to możliwe już w szóstym tygodniu, gdy wiele kobiet nie wie jeszcze nawet, że jest w ciąży.

Simon zaczął następnie odpierać kolejne twitterowe ciosy. Zarzucono mu m.in., że bojkot Teksasu jest przeciwskuteczny. Twórca odparł, że jego odpowiedzialnością jest zapewnienie bezpieczeństwa i poszanowania praw wszystkich osób zatrudnionych przy produkcji.Szczegóły wspomnianego "teksaskiego" projektu Simona nie zostały jednak ujawnione. Serial jest jednak na bardzo wczesnym etapie przygotowań.

Simon pracuje obecnie nad serialem "We Own This City". Scenariusz limitowanej serii oparty jest na książce dziennikarza śledczego Justina Fentona pod wszystko mówiącym tytułem "We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption". Fenton opisał wydarzenia, jakie miały miejsce w Baltimore w 2015 roku. Wtedy to tłumy wściekłych obywateli wyszły na ulice po śmierci młodego czarnoskórego Freddiego Graya – który zmarł na komisariacie w podejrzanych okolicznościach. W tym samym czasie liczba przestępstw związanych z narkotykami osiągnęła w Baltimore rekordową od dwudziestu lat liczbę.