Czy "Percy Jackson" to hit platformy Disney+? Znamy wyniki oglądalności

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney%2B+ujawni%C5%82+wyniki+ogl%C4%85dalno%C5%9Bci+serialu+%22Percy+Jackson+i+bogowie+olimpijscy%22-153424
Czy "Percy Jackson" to hit platformy Disney+? Znamy wyniki oglądalności
"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" jest już od tygodnia na platformie Disney+. Czy ekranizacja popularnych młodzieżowych powieści fantasy jest chętnie oglądana przez użytkowników platformy? Disney ogłosił dane.

"Percy Jackson i bogowie olimpijscy" - pierwsze wyniki oglądalnościW Ameryce "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" pokazywany jest zarówno na platformie Disney+ jak i Hulu. Jak podaje portal Variety, jego oglądalność w ciągu pierwszych sześciu dni wyniosła 13,3 mln.

Disney+ definiuje oglądalności jako łączny czas oglądania przez użytkowników platformy danego tytułu podzielony przez łączny czas trwania.

Wynik serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" jest ponoć jednym z pięciu najlepszych debiutów osiągniętych przez wszystkie premiery 2023 roku na platformach Disney+ i Hulu. Jednak Disney nie podaje, które z nich pokonał, a z którymi przegrał.

A ponieważ koncern nie ma jednolitej strategii informowania o wynikach oglądalności, trudno o jednoznaczne porównania. Dla przykładu: Disney podał, że "Gwiezdne wojny: Ahsoka" miała na otwarcie oglądalność nieco ponad 14 milionów, ale jest to wynik z pięciu dniu. Z kolei drugi sezon serialu "Loki" zanotował oglądalność na poziomie 10,9 mln w zaledwie trzy dni.


O serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy""Percy Jackson i bogowie olimpijscy" to adaptacja bestsellerowego cyklu książek Ricka Riordana. Opowiadają one historię tytułowego 12-latka - syna Posejdona i współczesnego półboga - który próbuje pogodzić się ze świeżo odkrytymi nadprzyrodzonymi mocami i faktem, że bóg Zeus oskarżył go o kradzież swojego pioruna. Teraz Percy musi przemierzyć Amerykę, by go odnaleźć i zwrócić na Olimp.

Scenariusz serialu napisali Riordan oraz Jonathan E. Steinberg ("Piraci"). Pilotowy odcinek wyreżyserował James Bobin ("Dora i Miasto Złota", "Muppety"). W obsadzie znaleźli się także m.in. Toby Stephens, Lin-Manuel Miranda, Lance Reddick oraz Jason Mantzoukas.

Platforma jeszcze przed premierą serialu zamówiła drugi sezon.

Zwiastun serialu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones