Disney oddaje "Księgę dżungli" w ręce autora "Street Fighter: Legenda Chun-Li"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+oddaje+%22Ksi%C4%99g%C4%99+d%C5%BCungli%22+w+r%C4%99ce+autora+%22Street+Fighter%3A+Legenda+Chun-Li%22-97173
Wytwórnia Disneya kontynuuje przerabianie swoich animowanych przebojów w aktorskie widowiska. Kolejnym tytułem, który doczeka się odświeżenia jest "Jungle Book", czyli "Księga dżungli". Studio zatrudniło już scenarzystę. Został nim Justin Marks, który niezbyt dobrze pamiętany jest przez kinomanów, a to za sprawą filmu "Street Fighter: Legenda Chun-Li".

Nie tylko za sprawą scenarzysty Disney tym razem sporo ryzykuje. O ile bowiem w przypadku "Maleficent" czy "Cinderella" studio nie ma konkurencji, o tym w przypadku "Księgi dżungli" będzie zmuszone walczyć o widza z Warner Bros. Tam bowiem już od dłuższego czasu trwają prace nad adaptacją książki Rudyarda Kiplinga. Za reżyserię i scenariusz odpowiada współautor sukcesu "Potterów" Steve Kloves.

Disnejowska animowana "Księga dżungli" była historią Mowgliego, małego chłopca, który zgubił się w dżungli. Został przygarnięty przez watahę wilków i wychowany jako jeden z nich. Jego największym wrogiem jest tygrys Shere Khan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones