Dominic Cooper serialowym "Kaznodzieją"?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dominic+Cooper+serialowym+%22Kaznodziej%C4%85%22-110315
Według niepotwierdzonych informacji, Dominic Cooper ("Agent Carter", "Need For Speed") jest faworytem w wyścigu po tytułową rolę w pilocie serialu "Preacher".


To adaptacja kultowej w niektórych kręgach serii komiksowej "Kaznodzieja". Jej bohaterem jest Jesse Custer – człowiek, który poszukuje Boga. Czyni to jednak nie z pobudek religijnych, lecz z chęci stawienia mu czoła. W osadzonej w zachodnim Teksasie historii pojawiają się zarówno obrazy piekła, jak i nieba, motywy czyśćca, irlandzkich wampirów, a nawet... duch Johna Wayne'a.

Droga "Kaznodziei" na ekrany była niezwykle wyboista. Rozpoczęła się jeszcze w latach 90. Wtedy kinową wersją zainteresowany był komiksowy fanboy Kevin Smith, a w głównej roli wystąpić miał James Marsden. Projekt zarzucono ze względów budżetowych. W 2006 roku HBO ogłosiło plan realizacji serialu. Po zmianie kierownictwa stacji porzucono projekt uznając, że jest zbyt mroczny, brutalny i kontrowersyjny (co w przypadku HBO, stacji znanej z ryzykownych projektów, dużo mówi i o wersji szykowanej przez Marka Stevena Johnsona). Wtedy to komiksem zainteresowała się wytwórnia Columbia Pictures, która chciał wyprodukować film kinowy. Jego reżyserem miał być Sam Mendes. Ten projekt ostatecznie również trafił do kosza.

Zdjęcia do pilotowego odcinka mają rozpocząć się latem. Za projekt odpowiadają Seth Rogen, Evan Goldberg i Sam Catlin. Ten ostatni będzie showrunnerem serii.

Ewentualny pierwszy sezon pojawiłby się na antenie AMC w 2016 roku.
Udostępnij: