Donkey Kong, "Wąż" i Pac-Man wśród bohaterów "Pixels"

Moviehole / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Donkey+Kong%2C+%22W%C4%85%C5%BC%22+i+Pac-Man+w%C5%9Br%C3%B3d+bohater%C3%B3w+%22Pixels%22-106341
Donkey Kong, gąsienica z "Centipede", Frogger, Q*bert, statki kosmiczne z "Galagi" i "Space Invaders", PAC-MAN - te wszystkie atrakcje czekają na nas w filmie "Pixels".


"Pixels" jest kinową wersją krótkometrażówki pod tym samym tytułem. Bohaterami filmu są mistrzowie gier arcade'owych, którzy niespodziewanie muszą odkurzyć swoje umiejętności i stanąć do walki w obronie Ziemi. Oto bowiem kosmiczna rasa urzeczywistnia postacie, jakie w latach 80. królowały na automatach i przy ich pomocy rozpoczyna podbój planety...

Licencje obejmują takie firmy jak Atari, Konami, Bandai Namco, Nintendo, Columbia Pictures, Taito i Warner Bros. Interactive. Gracze mogą więc spodziewać się powrotu większej ilości swoich ulubionych bohaterów.

W filmie zagrają Peter Dinklage, Josh Gad, Kevin James i Brian Cox. Obraz reżyseruje autor dwóch pierwszych "Potterów" Chris Columbus. Obraz trafi do kin w maju przyszłego roku.