Dwa Brzegi: Nagrodzone Złotą Palmą "Złodziejaszki" na otwarcie

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Dwa+Brzegi%3A+Nagrodzone+Z%C5%82ot%C4%85+Palm%C4%85+%22Z%C5%82odziejaszki%22+na+otwarcie-128686
Już 28 lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpocznie się Mały Wielki Festiwal, czyli Dwa Brzegi. Tegoroczną edycję otworzy pokaz specjalny filmu "Złodziejaszki" Hirokazu Koreedy.


W swoim najnowszym filmie japoński twórca powraca do wątków zaakcentowanych w poprzednich dziełach ("Jak ojciec i syn", "Nasza młodsza siostra"), czyli do tematu rodziny – i zadaje pytanie: co we współczesnym świecie pełnym podziałów, kontrastów i chaosu buduje związki rodzinne? Co spaja życie rodzinne? Czy więzy krwi są gwarancją szczęścia rodzinnego? Słodko-gorzki film o prostych i dobrych ludziach podbił serca publiczności festiwalu canneńskiego i jurorów pod kierunkiem Cate Blanchett, którzy nagrodzili go Złotą Palmą. Jesteśmy pewni, że "Złodziejaszki" skradną również serca widzów Festiwalu Dwa Brzegi.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca5 sierpnia 2018. System sprzedaży internetowej będzie funkcjonował od 16 lipca.  

Więcej informacji na Facebooku i Instagramie oraz stronie www.dwabrzegi.pl.
Udostępnij: