FX o nielegalnych imigrantach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FX+o+nielegalnych+imigrantach-66868
Telewizja FX rozpoczęła pracę nad serialem o nielegalnych imigrantach. "Changing Lanes" to według słów Kolumbijczyka Rodrigo Garcii ("Ocaleni"), reżysera i współproducenta cyklu, skrzyżowanie "Chinatown" z "Traffic". To duże słowa.


Rodrigo Garcia

Serial opowie o meksykańskim nielegalnym imigrancie, który pracuje w USA jako prywatny detektyw. Bohater będzie inwigilował środowiska imigranckie, a serial – według słów twórców – da pełny obraz społecznych zależności między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obcymi. Autorzy przekonują, iż będzie to historia esencjonalna dla detektywistycznego gatunku: opowieść o bezsilnym człowieku, który z wewnętrznego przekonania pomaga równie bezsilnym ludziom.

Garcia, notabene syn Gabriela Garcii Marqueza, ma już spore doświadczenie telewizyjne ("Trzy na jednego", "Carnivale"), więc o poziom reżyserii "rozbiegowych" odcinków możemy być spokojni. Z uwagi na temat, serialowi już teraz towarzyszą kontrowersje. Nie obyło się bez interwencji scenarzysty Chapa Taylora ("Zmiana pasa"), który w specjalnym komunikacie wyjaśnił cele, przyświecające producentom.
Udostępnij: