Jordan założy "najki" na dużym ekranie. Film Afflecka i Damona trafi do kin

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Film+o+Michaelu+Jordanie+i+Nike+trafi+do+kin.+Stoj%C4%85+za+nim+Amazon%2C+Ben+Affleck+i+Matt+Damon-149277
Jordan założy "najki" na dużym ekranie. Film Afflecka i Damona trafi do kin
źródło: Getty Images
autor: Mike Powell
Jak informowaliśmy w ubiegłym roku Ben Affleck i Matt Damon szykują film, którego bohaterem będzie Sonny Vaccaro, były dyrektor marketingu sportowego firmy Nike. Dziś dowiedzieliśmy się, że poza platformą Prime Video Amazonu obraz trafi również do regularnej dystrybucji kinowej. 

Data premiery kinowej to 5 kwietnia 2023 roku, czyli nie równolegle, a jeszcze przed premierą w usłudze streamingowej. To precedens w przypadku Amazon Studios, które dystrybuuje film wspólnie z Warner Bros.  

Kim jest Sonny Vaccaro, bohater nowego filmu Afflecka i Damona?Affleck ma napisać i wyreżyserować film, pojawi się również przed kamerą. Damon będzie współscenarzystą i gwiazdą projektu. Damon wcieli się w Vaccaro, natomiast Affleck zagra współzałożyciela firmy Nike, Phila Knighta. Film ma opowiedzieć o długotrwałych próbach nawiązania współpracy z Michaelem Jordanem przez Nike'a w połowie lat 80., gdy firma nie przewodziła jeszcze w swojej branży. Udało się właśnie dzięki staraniom Vaccaro. Była to jedna z najważniejszych umów między sportowcem i marką - zarówno rozpędziła ona przemysł obuwia sportowego, jak i pomogła w popularyzacji kolejnych dyscyplin. W centrum historii ma być bezwzględna krucjata Vaccaro, który musiał przedrzeć się przez zastępy trenerów, doradców i przyjaciół Jordana, a w końcu spotkać się nawet z jego matką. Sam koszykarz ma być w filmie mityczną, nigdy niepokazywaną postacią. 

Affleck i Damon - jakie filmy nakręcili wspólnie?Będzie to pierwszy raz, gdy Affleck reżyseruje film, w którym zagra Damon. Panowie zdobyli Oscara za napisany wspólnie scenariusz "Buntownika z wyboru" (1997) Gusa Van Santa, w którym również wystąpili. Zagrali też razem w filmie "Dogma" (1999) w reżyserii Kevina Smitha.

W zeszłym roku premierę miał kolejny ich wspólny projekt, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta "Ostatni pojedynek", który napisali razem z Nicole Holofcener, i w którym wystąpili u boku takich aktorów jak Jodie Comer i Adam Driver


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones