Filmowa uczta z Quentinem Tarantino w Kino TV

  • Filmy
Tarantino tworzy oryginalne, klimatyczne i bardzo charakterystyczne kino, które dostarcza widzom mocnych wrażeń i bawi solidną dawką ironii. Już w listopadzie Kino TV zaprezentuje legendarne produkcje tego reżysera: "Pulp Fiction", "Kill Bill", "Kill Bill 2" i "Od zmierzchu do świtu". Filmy będzie można oglądać od 6 listopada.  

Tarantino grafika.jpg

"Pulp Fiction" to jeden z najbardziej kultowych filmów lat 90-tych. "Kill Bill" i "2" to rozrywka na najwyższym poziomie. Niezwykły klimat budują nieszablonowe postaci, sceny pojedynków oraz świetna muzyka. "Od zmierzchu do świtu" to natomiast prawdziwa jazda bez trzymanki, okraszona czarnym humorem i sporą dawką przemocy.

Fenomen Tarantino doceniają krytycy filmowi oraz miliony fanów na całym świecie. Okrzyknięty mistrzem pastiszu do tej pory zdobył prawie 30 nagród filmowych, w tym 2 Oscary oraz ponad 40 nominacji. 

"PULP FICTION" 6.11, godz. 23:00
Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii (Ving Rhames). Mają odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę. Vincent dostaje też dodatkowe zadanie. Podczas nieobecności gangstera ma zaopiekować się jego piękną żoną Mią (Uma Thurman). Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. W kłopoty wpada też bokser Butch Coolidge (Bruce Willis). Mężczyzna otrzymał dużą sumę za przegranie walki, którą niespodziewanie postanawia wygrać. "Pulp Fiction" to kultowe dzieło króla postmodernizmu filmowego – Quentina Tarantino. W filmie nie brakuje błyskotliwych dialogów i odniesień do współczesnej popkultury.

"KILL BILL" 7.11, godz. 23:00
Płatna zabójczyni, zwana Czarną Mambą, postanawia wycofać się z branży. Podczas własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ciężkich ran na cztery lata zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy próbowali zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków gangu. Wszystko się skomplikuje, gdy wkrótce dowie się, że jej dziecko żyje...

"KILL BILL 2" 8.11, godz. 23:00
Czarna Mamba kontynuuje swoją krwawą zemstę na byłym szefie Billu i jego współpracownikach, którzy zniszczyli jej życie. Czy dziewczyna będzie w stanie dokończyć swoją misję?

"OD ZMIERZCHU DO ŚWITU" 9.11, godz. 23:15
Bracia Seth (George Clooney) i Richard Gecko (Quentin Tarantino) są zepsutymi do szpiku kości przestępcami. Po jednej ze swoich krwawych eskapad postanawiają uciec do Meksyku. Po drodze udaje im się zgarnąć zakładników - byłego pastora (Harvey Keitel) i dwójkę jego dzieci (Juliette Lewis, Ernest Liu). Bez problemu przekraczają granicę. Bracia docierają do nocnego klubu o nazwie Titty Twister. Pech chce, że okazuje się on siedzibą wampirów. Za scenariusz odpowiedzialny jest podwójny zdobywca Oscara Quentin Tarantino ("Pulp Fiction", "Django"), który wcielił się również w jedną z głównych ról.
Informacja sponsorowana
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię