Filmweb poleca "Wielkie piękno"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Wielkie+pi%C4%99kno%22-102472
Od dziś możecie oglądać w kinach nowy film Paolo Sorrentino - "Wielkie piękno". Redakcja Filmwebu podziela zachwyty widzów i krytyków z całego świata. Postanowiliśmy wyróżnić obraz znakiem jakości "Filmweb poleca!".
Jak pisze nasz recenzent, Darek Arest: Sorrentino zabiera swoich widzów na wycieczkę po Rzymie, która jest jednocześnie wycieczką po duszy bohatera. Sacrum ciągle świetnie dogaduje się z tutaj z profanum, cudotwórcy siadają przy jednym stole z hochsztaplerami, a nocą Wieczne Miasto zamienia się w tymczasowe centrum wszechświata. [...] Brzydcy, przemijający ludzie na tle pięknego, wiecznego miasta – to zestawienie wracać tu będzie raz po raz. Język tej opowieści opiera się na kontraście między przerysowaną brzydotą a tytułowym "Wielkim pięknem" bezskutecznie poszukiwanym przez głównego bohatera. Nie bez powodu po premierze filmu krytycy zestawiali go z postacią graną przez Marcello Mastroianniego w "Słodkim życiu". [...] W "Wielkim pięknie" ważniejsza od diagnoz i fabuły jest jednak forma i pod tym względem filmowi bliżej do "8 i ½" (całość przeczytacie TUTAJ)

Filmweb poleca! jest wyróżnieniem przyznawanym przez redakcję Filmwebu największej marki filmowej w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.