George R.R. Martin obiecuje: książka ważniejsza od serialu

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+R.R.+Martin+obiecuje%3A+ksi%C4%85%C5%BCka+wa%C5%BCniejsza+od+serialu-135306
Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że HBO zleciło realizację pierwszego sezonu serialu "House of the Dragon" będącego spin-offem "Gry o tron". Nad scenariuszem odcinka pilotowego pracował m.in. George R.R. Martin, więc spodziewano się, że będzie kontynuował współpracę z prowadzącym i głównym scenarzystą Ryanem Condalem. Pisarz postanowił osobiście wyjaśnić sprawę.


Prawdopodobnie będę w jakiś sposób związany z serialem - napisał Martin. - Kto wie, jeśli wszystko dobrze się ułoży, może nawet napiszę scenariusze kilku odcinków tak, jak to było w przypadku pierwszych czterech sezonów "Gry o tron". Jedno chcę jednak wyraźnie podkreślić: nie wezmę się za jakikolwiek scenariusz, dopóki nie ukończę "Wichrów zimy". Zima wciąż nadchodzi i "Wichry" pozostają moim priorytetem niezależnie od tego, jak bardzo chciałbym przygotować odcinek "House of the Dragon".

Nowy serial ukaże narodziny potęgi Targaryenów i ich podboje w Westeros. Za punkt wyjścia fabuły stanowić będzie kronika napisana przez Martina i wydana w Polsce pod tytułem "Ogień i krew".

Udostępnij: