Gry, w które zagrasz tylko na Xboksie One

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Gry%2C+w+kt%C3%B3re+zagrasz+tylko+na+Xboksie+One-107057
Czemu gracze decydują się na zakup konkretnej konsoli, a nie konkurencyjnego sprzętu? Na pewno znaczenie ma nasze przyzwyczajenie, to jaki sprzęt wybrali znajomi czy miłość do danej marki. W przypadku tej generacji konsol, dochodzi jeszcze nasz cyfrowy dorobek w postaci zebranego gamerscore’a czy zdobytych calaków. Naszym zdaniem najważniejsze są jednak gry, w jakie na danym sprzęcie możemy zagrać. I choć dziś większość produkcji pojawia się na wszystkich platformach, to oczkiem w głowie producentów konsol są tytuły na wyłączność.

Z okazji premiery Xboxa One postanowiliśmy przygotować zestawienie gier, w które zagracie tylko na tym sprzęcie. Microsoft już przy okazji pierwszego Xboxa dał graczom do zrozumienia, że wie czym są dobre exclusivy i jak je zdobywać. W tym artykule przedstawimy Wam produkcje, które są już dostępne w sprzedaży i po które będziecie mogli sięgnąć już w ten piątek. W kolejnym zaś - nadchodzące exclusivy zapowiedziane na ten i przyszły rok.Seria "Forza" to jedna z najbardziej udanych serii gier wyścigowych. Jej piąta odsłona to dziesiątki licencjonowanych samochodów, którymi można ścigać się na najbardziej znanych i szalonych trasach na świecie takich jak Yas Marina Circuit czy Circuit de la Sarthe.

"Forza Motorsport 5" pozwala na przejęcie kontroli nad wieloma samochodami sportowymi i wyścigowymi. W katalogu, poza nowoczesnymi samochodami, znajdują się takie legendarne auta jak Lamborghini Countach czy Ford z roku 1940.

 

W "Forza Motorsport 5" znajdzie się też chwila dla fanów "Top Gear". Podczas wybierania tras czy aut usłyszymy komentarze znanej trójki prezenterów tego show: Jeremiego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda.


Wcielamy się w Mariusa Titusa, rzymskiego generała, którego jedynym celem w życiu jest zemsta. Marius jako dziecko zobaczył morderstwo swoich rodziców. Wstąpiwszy do rzymskich legionów, postanowił zemścić się na barbarzyńcach, którzy zabili mu rodzinę.

"Ryse: Son of Rome" to gra typu action-adventure, wypakowana po brzegi akcją i epickimi walkami. "Ryse" korzysta zarówno z tradycyjnego kontrolera, jak i Kinecta. Gracz wydaje polecenia Mariusowi za pomocą pada, zaś rzymskimi legionami steruje za pomocą komend głosowych. 
 

W "Ryse: Son of Rome" przemierzysz klasyczne miejscówki w Rzymie, a także zawędrujesz do barbarzyńskiej Brytanii. Wraz ze swymi kompanami z legionu podbijesz niejeden zakątek starożytnej Europy.
Gra trafi również na komputery PC.


Kolejna już gra, w której mamy otwarty świat, postrzelonego bohatera i tysiące zombiaków do wyrżnięcia. Tym razem główną postacią jest niejaki Nick Ramos. Na początku musimy zadbać o surowce i kryjówkę, by potem bez przeszkód wypełniać kolejne misje w świecie gry.

Seria "Dead Rising" zawsze cechowała się charakterystycznym poczuciem humoru. Podobnie jest i tym razem. Jeśli tylko chcesz, możesz biegać w stroju Borata, w rękach dzierżąc piłę łańcuchową. Nic nie stoi na przeszkodzie, by systematyczną rzeźnię czynić za pomocą własnoręcznie skonstruowanych broni. I tylko w stroju baletnicy.

 

"Dead Rising" wprowadza także zupełnie nową jakość doznać wizualnych. Na ekranie zobaczymy więcej zombie, znacznie więcej szczegółów oraz przede wszystkim o wiele lepsze efekty specjalne niż dotychczas.
Gra trafi również na komputery PC.


Gra Respawn Entertainment, w skład którego wchodzą Vince Zampella i Jason West, twórcy uznanej na całym świecie serii "Call of Duty". W "Titanfall" przenosimy się w przyszłość, by w ramach sieciowych rozgrywek walczyć na terenach targanych wojną kosmicznych kolonii.

W "Titanfall" gracz wciela się w żołnierza, który nie tylko strzela do wrogów, lecz także biega po ścianach niczym wytrawny mistrz parkour. Do tego mamy dostęp do tytułowych Tytanów, czyli wielkich maszyn, przypominających nieco japońskie mechy. 
 

"Titanfall" to przede wszystkim szybkie, wypełnione akcją mecze "sześciu na sześciu", w których - co jest nowością w świecie strzelanek - mapy skonstruowane są tak, że znacznie częściej musimy myśleć o wysokości i wrogich Tytanach, niż tylko o przedzieraniu się przez korytarze zrujnowanych kolonii.
Gra dostępna również na Xboksie 360 i komputerach PC.


Trzecioosobowa strzelanka z widokiem z góry osadzona w znanym na całym świecie univerum z serii "Halo". Akcja "Halo: Spartan Assault" rozgrywa się pomiędzy trzecią a czwartą odsłoną głównej serii. 

W "Halo: Spartan Assault" główni bohaterowie to żołnierze: Edward Davis i Sarah Palmer. Kierując nimi znów stajemy w szranki ze znanym wrogiem, sojuszem obcych ras - Covenantem. "Halo: Spartan Assault" pierwotnie zostało wydane na tablety z systemem Windows 8. Następnie specjalna wersja trafiła na Xboksa One. "Halo: Spartan Assault" oferuje 25 misji w trybie dla jednego gracza oraz wiele ciekawych dodatkowych zadań.
Gra dostępna również na urządzeniach w Windows Phonem 8 i Windowsem 8.


Bijatyka ze stajni Ubisoftu. Dzięki wsparciu technologii Kinect można przeżyć w niej niemal prawdziwą walkę. Do sterowania zawodnikiem nie trzeba żadnego kontrolera - wystarczą własne pięści. Niezależnie od tego, czy chcemy swojemu koledze zasadzić kopniaka, czy strzelić z prawego sierpowego, tym razem obejdziemy się bez pada. "Fighter Within" w całości oparte jest na technologii Kinect.


Bijatyka, której korzenie sięgają połowy lat 90. Powróciła na ekrany telewizorów wraz w premierą Xboksa One. W "Killer Instinct" możemy wybrać swojego wojownika spośród ośmiorga dostępnych zawodników. Potem wystarczy ruszyć w bój.

"Killer Instinct" oparte jest na systemie combosów znanym z poprzednich części. Po ciosie specjalnym możemy dołożyć kolejne, jeśli tylko wykonamy odpowiednie kombinacje przycisków. Nowością w "Killer Instinct" jest "Instinct Mode". Gdy wypełnimy ten pasek postępu, możemy na jakiś czas zmienić osiągi naszego zawodnika: zyskać dodatkową zbroję czy chwilową nietykalność.


Najnowsza odsłona serii Kinect Sports, przeznaczonej na konsole Xbox. Gra w całości oparta jest o technologię Kinect, więc do zabawy nie potrzeba innego kontrolera niż nasze ciało.

W "Kinect Sports Rivals" trafiamy na wyspę, na której ścierają się atleci różnych dyscyplin. W toku gry możemy grać w tenisa ziemnego, kręgle czy strzelać do celu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by w wolnej chwili rozegrać mecz piłki nożnej albo przyjąć wyzwanie wspinaczkowe i zdobyć któryś z górskich szczytów. W grze mamy także system poziomów doświadczenia, dzięki któremu odblokowujemy różne nagrody wraz z coraz lepszymi wynikami w poszczególnych dziedzinach sportowych.


Spadkobierca znanej serii "Panzer Dragoon". Przenosimy się do dziwnego świata sci-fi, w którym ludzie kolonizując kosmos, trafili na planetę zamieszkaną przez smoki. Gdy koloniści stracili kontakt z Ziemią, zawarli sojusz z zamieszkałymi na Draco smokami. Teraz wraca straszliwe zagrożenie w postaci White Phantom.

"Crimson Dragon" to gra z gatunku "strzelanki na szynach". Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, gdzie udamy się z naszym smokiem, ale za pomocą Kinecta kontrolujemy w pewnym zakresie jego ruchy i wdajemy się w potyczki z obcymi formami życia. Naszego smoka możemy uczyć nowych umiejętności i trenować tak, by potem podejmować się coraz cięższych misji.


Szalona gra wyścigowa, w której pokierujemy motocyklami obdarzonymi samoświadomością. Główna bohaterka to nie człowiek, a I.R.I.S. - motocykl, który właśnie skończył szkołę "Big Arms Academy's School of Assassination". I.R.I.S. zna ponad czterdzieści rodzajów sztuk walki i pięćdziesiąt języków. Naszej bohaterce towarzyszy mechanik Pablo.

"LocoCycle" leży zdecydowanie daleko od realistycznych wyścigów. Podczas jazdy będziemy odrzucać rakiety, wykonywać szalone akrobacje i potykać się z różnymi, absurdalnymi wrogami. W grze występuje także główny zły, motocykl S.P.I.K.E., pod którego głos podkłada znany z roli T-1000 w "Terminatorze 2" Robert Patrick.
Gra dostępna również na Xboksie 360 i komputerach PC.


Gra platformowa z widokiem z boku. Głównym bohaterem jest Max, który pewnego dnia przyłapuje w swoim pokoju młodszego brata, Feliksa. Chłopiec psuje ulubione zabawki bohatera i tym samym sprowadza na siebie niechybną zagładę. Max znajduje w internecie czar, dzięki któremu będzie mógł się pozbyć brata na dobre. Gdy jednak tajemniczy potwór porywa Feliksa, targany wyrzutami sumienia chłopak wyrusza mu na pomoc.

W "Max: Curse of the Brotherhood" będziemy musieli pokonać dwadzieścia poziomów. Wszystkie etapy są ze sobą połączone tak, byśmy odbierali grę jako jednolitą podróż. Poza skakaniem z platformy na platformę w "Maksie" nie raz uczynimy użytek z magicznego pisaka, dzięki któremu rozwiążemy liczne zagadki logiczne. 
Gra dostępna również na Xboksie 360 i komputerach PC.


Gra z gatunku symulacji biznesu, która ukazała się na Xboksie 360 i Xboksie One. W wersji na Xboksa One najważniejsza jest kampania dla jednego gracza. Spędzimy przy niej przynajmniej piętnaście godzin. Poza tym dostępny jest też tryb "Freeform mode", w którym mamy nieskończoną ilość pieniędzy. Możemy w dowolny sposób bawić się i zarządzać naszym zoo. Oprócz tego w grze dostępne są także specjalne wyzwania, czyli krótkie zadania zaprojektowane przez twórców.
 

W wersji na Xboksa One poza głównymi trybami gry mamy też dostęp do minigier opartych na technologii Kinect. Możemy karmić zwierzęta, robić sobie z nimi zdjęcia i wysyłać je znajomym. W "Zoo Tycoon" jesteśmy w stanie także zaprosić znajomych do odwiedzenia naszego zoo. Gra przełącza się wtedy w widok pierwszoosobowy i koledzy mogą podziwiać nasze kreacje. W grze występuje także sporo interakcji ze zwierzętami, np. kąpanie czy karmienie.
Gra dostępna również na Xboksie 360.

Materiał powstał w ramach wspólnej akcji promocyjnej Microsoftu i Filmweb.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones