Guillermo del Toro szykuje nowy film. Garfield, Isaac, Goth w obsadzie?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guillermo+del+Toro+szykuje+nowy+film.+Garfield%2C+Isaac%2C+Goth+w+obsadzie+%E2%80%93+Filmweb-149953
Guillermo del Toro szykuje nowy film. Garfield, Isaac, Goth w obsadzie?
źródło: Getty Images
autor: Handout
Po zdobyciu Oscara w tym roku za "Pinokia" w kategorii film animowany Guillermo del Toro zakasa rękawy i rozpoczyna pracę nad nowym filmem aktorskim dla Netfliksa. Projekt nosi tytuł "Frankenstein" i krążą słuchy, że rozmowy w sprawie angażu prowadzą Andrew Garfield, Oscar Isaac i Mia Goth. Del Toro jest zarówno scenarzystą, jak i reżyserem filmu. Aktualnie doszlifowuje fabułę. 

"Frankenstein" – nowy film Guillermo del Toro dla NetfliksaO tym, że del Toro pracuje nad filmem pod tytułem "Frankenstein", wiadomo już od kilku lat. Twórca "Kształtu wody" i "Zaułka koszmarów" nie krył nigdy swojej fascynacji historią autorstwa Mary Shelley. Do tej pory jednak nie wiadomo, na czym skupi się opowieść. Czy będzie rozgrywała się w XIX wieku czy może współcześnie? I kto zagra doktora Frankensteina? Czy Mia Goth wcieli się w jego ukochaną?

Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

Guillermo del Toro – najciekawsze filmy


Guillermo del Toro słynie wśród miłośników kina jako twórca o wyjątkowej fantazji i równie wielkim talencie do opowiadania historii dziwnych, przerażających i jednocześnie wzruszających. Jego hiszpańskojęzyczny horror "Kręgosłup diabła" z 2001 roku na stałe otworzył mu drzwi do hollywodzkiego świata filmu. Rok później wyreżyserował już film "Blade: Wieczny łowca II", a niedługo potem "Hellboya". 

W 2006 roku nakręcił jedno ze swoich najbardziej pamiętnych dzieł – "Labirynt Fauna" (sześć nominacji do Oscarów, z czego trzy przekute w statuetki). W 2018 roku "Kształt wody" przyniósł mu dwa pierwsze Oscary – za film i reżyserię. Do tego czasu doczekaliśmy się także "Zaułku koszmarów" nominowanego przez Akademię w czterech kategoriach oraz tegorocznego "Pinokia" nagrodzonego Oscarem za najlepszą animację. 

"Guillermo del Toro: Pinokio" – zwiastun
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones