Gwiazda "Bates Motel" opowiada o serialu. Premiera już w niedzielę na 13th Street

https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Bates+Motel%22+opowiada+o+serialu.+Premiera+ju%C5%BC+w+niedziel%C4%99+na+13th+Street-94820
Czy ludziom, którzy nie widzieli nigdy "Psychozy" serial "Bates Motel" się spodoba?
FREDDIE HIGHMORE: Myślę, że nie trzeba znać filmu Hitchcocka, by zostać fanem "Bates Motel". Twórcy starali się, by serial mógł dotrzeć do zróżnicowanej widowni, w tym także do ludzi, którzy nigdy nie widzieli "Psychozy". Nawet jeżeli widzowie nie znają historii Normana Batesa, historia relacji matki i syna, którą opowiadamy w serialu może ich zainteresować.

Miałeś okazję być w studio Universal i zobaczyć replikę domu z "Psychozy"?
Nie, nie byłem nigdy na takiej wycieczce, ale kiedy znalazłem się na planie serialu i zobaczyłem Bates Motel po razy pierwszy byłem w szoku. Czułem się tak jakbym cofnął się w czasie i znalazł się w samym środku filmu Hitchcocka.

W "Bates Motel" grasz postać Normana Batesa, co wiesz o tej postaci, oglądałeś "Psychozę"?
Tak, widziałem "Psychozę"  i myślę, że jedną z najbardziej intrygujących rzeczy w tym filmie jest postać Normana. Coś sprawiło, że stał się psychopatą, ale co?
W filmie Hitchcock nie odpowiada na to pytanie. W serialu "Bates Motel" właśnie na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedź. Badamy natura seryjnego mordercy kontra jego wychowanie. Dlaczego Norman stał się tym, kim się stał? Czy wpływ na to miała jego relacja z matką czy podejrzane miasteczko w którym przyszło mu mieszkać? Szukanie odpowiedzi na te pytania jest fascynujące i myślę, że właśnie to czyni serial niezwykle ciekawym.

Czytałeś książkę "Psycho" o mordercy Edzie Geinie, która zainspirowała Hitchcocka?
Kiedy pracowałem nad tą rolę, czułem że ważne jest czerpanie z różnych źródeł, zarówno z filmu z książki, jak i z historii samego Eda Geina. Składałem te elementy w jedną całość. Do tego dochodzi jeszcze to całe tajemnicze i dziwne miasteczko w którym Norman dojrzewa.Wspominasz o miasteczku, jak bardzo wpływa ono na bohaterów?
To miasteczko na pewno nie jest przyjazne. Każdy kłamie i ma na swoim koncie jakieś mroczne sekrety. Z zewnątrz nie wygląda ono tak źle, ale za tą fasadą zwykłego, normalnego miejsca jakich wiele, ukrywa się niejedna  budząca dreszcze historia. Już od samego początku widzowie będą mogli poczuć tajemniczy klimat unoszący się nad tym miejscem.

Co sądzisz o relacji Normana z matką?
To bardzo intymna relacja, nieprawdaż? Normanowi nie grozi na pewno, że zapomni o dniu matki. W domu Batesów, każdy dzień to dzień matki. Ciekawe w ich relacji jest to, jak oni się wzajemnie odpychają i przyciągają. Ich relacja jest pełna napięcia, nie mogą żyć ani bez siebie ani z sobą. Na swój sposób oni są bratnimi duszami i są też partnerami w zbrodni.
Istotne w tym serialu jest to, że dużo rzeczy jest niedopowiedzianych, dzięki temu widzowie będą mogli sobie dużo rzeczy zinterpretować po swojemu. Tu nic nie jest oczywiste. Jest taki jeden epizod, w którym okłamują się wszyscy, dosłownie wszyscy! Widz nie wie komu zaufać, czy w ogóle może ufać komukolwiek?

Freddiego w roli Normana Batesa Polscy widzowie będą mogli oglądać od 14.04 na kanale 13th Street Universal, w niedziele o godz. 21:00.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones