HBO wybrało kompozytora "The Last of Us" - bez niespodzianki

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+wybra%C5%82o+kompozytora+%22The+Last+of+Us%22+-+bez+niespodzianki-136925
To było do przewidzenia. Dwukrotny laureat Oscara (za "Babel" i "Tajemnicę Brokeback Mountain") Gustavo Santaolalla napiszę muzykę do ekranizacji  popularnej gry wideo "The Last of Us". To właśnie argentyńskiemu kompozytorowi zawdzięczamy fenomenalny soundtrack oryginału. Craig Mazin, twórca serialu "Czarnobyl" kontynuuje współpracę z HBO i to właśnie on zajmie się realizacją serialu. Będzie pracował nad projektem razem z Neilem Druckmannem, scenarzystą i reżyserem pierwowzoru. Druckmann był również zaangażowany w projekt filmowej adaptacji gry sprzed kilku lat. Ekranizacja nie doszła jednak do skutku.

Akcja "The Last of Us" rozgrywa się Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - doświadczony przez życie Joel oraz nastoletnia Ellie - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami. 

Serial ma opowiedzieć tę samą historię, co gra. Możliwej jednak, że w fabule znajdą się elementy z nadchodzącego sequela, "The Last of Us Part II", który zadebiutuje w maju.

Projekt powstaje we współpracy z Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions.