Jim Broadbent wybierze się na długi spacer

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jim+Broadbent+wybierze+si%C4%99+na+d%C5%82ugi+spacer-141287
Jim Broadbent wybierze się na długi spacer
źródło: Getty Images
autor: Vittorio Zunino Celotto
Jim Broadbent zagra główną rolę w adaptacji bestsellerowej powieści Rachel Joyce "Niezwykła wędrówka Harolda Fry". Reżyserką projektu będzie Hettie Macdonald, laureatka nagrody BAFTA, która stanęła za kamerą serialu "Normalni ludzie".

Bohaterem książki jest mężczyzna, który chcąc pożegnać się z umierającą na raka przyjaciółką, postanawia osobiście ją odwiedzić. W tym celu wyrusza w liczącą 450 mil pieszą wędrówkę przez Wielką Brytanię. Wierzy bowiem, że w ten sposób ocali kobietę. Ta niezwykła podróż raz na zawsze odmieni jego życie. Powieść sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy na całym świecie, stając się bestsellerem w Anglii, Chinach i Niemczech. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Znak. 

Jim Broadbent znany jest z występów w takich filmach jak "Atlas chmur", "Moulin Rouge!" czy "Żelazna dama". W 2002 roku odebrał Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w "Iris". Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć go nowej wersji "Doktora Dolittle", gdzie zagrał u boku Roberta Downeya Jr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones