John Williams przerywa 30-letnią współpracę ze Spielbergiem

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Williams+przerywa+30-letni%C4%85+wsp%C3%B3%C5%82prac%C4%99+ze+Spielbergiem-110408
DreamWorks Pictures w środę ogłosiło tytuł nowego filmu Stevena Spielberga. Brzmi on "Bridge of Spies". Jednocześnie poinformowano, że muzyki do obrazu nie przygotuje John Williams. W ten sposób została przerwana 30-letnia współpraca kompozytora i Spielberga. Ostatnim filmem reżysera, który miał innego autora muzyki, był "Kolor purpury" w 1985 roku.


Powodem przerwania współpracy były "drobne problemy zdrowotne Williamsa". Studio twierdzi jednak, że kompozytor napisze muzykę do kolejnego filmu Spielberga "The BFG". Przypomnijmy, że niedawno dowiedzieliśmy się, że Williams nie będzie komponował muzyki do "Rogue One", spin offu "Gwiezdnych wojen".

Miejsce Williamsa w "Bridge of Spies" zajął Thomas Newman. Jest on autorem muzyki w ostatnich filmach o Bondzie ("Skyfall", "Spectre"). Napisał też muzykę do "Ratując pana Banksa", w którym wystąpił Tom Hanks, gwiazda "Bridge of Spies".

Hanks wciela się w postać Jamesa Donovana - prominentnego amerykańskiego prawnika, który w środku zimnej wojny zostaje zwerbowany przez CIA. Ma udać się samotnie na drugą stronę berlińskiego muru i negocjować warunki zwolnienia schwytanego pilota samolotu szpiegowskiego U-2, Gary'ego Powersa.