Julie Taymor planuje sequel "Across the Universe"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Julie+Taymor+planuje+sequel+%22Across+the+Universe%22-139620
Julie Taymor planuje sequel "Across the Universe"
Julie Taymor, która aktualnie promuje film "The Glorias" będący biografią aktywistki na rzecz praw kobiet Glorii Steinem, planuje sequel "Across the Universe". Akcja drugiej części inspirowanego utworami Beatlesów musicalu miałaby rozgrywać się w latach 70. Jim Sturgess wyraził już zainteresowanie projektem.

Informacja ta może być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że oryginalny film okazał się jedną z największych finansowych porażek 2007 roku. Kosztująca 70 milionów dolarów produkcja nie zwróciła się nawet w połowie. Krytycy także mieli wobec dzieła mieszane uczucia. 

Taymor nie kryje jednak entuzjazmu. "Mój Boże, Beatlesi napisali ponad 200 piosenek, a [w pierwszej części] wykorzystałam zaledwie 33 (...). A lata 70. były naprawdę nerwowym, dziwnym czasem, bardzo podobnym do tego, co będzie się działo w naszym kraju teraz", mówi. 

Bohaterem "Across the Universe" jest Jude (Sturgess), który wyrusza do Ameryki w poszukiwaniu ojca i z nadzieją na lepszą przyszłość. Jego serce kradnie wkrótce Lucy (Evan Rachel Wood), bogata antywojenna aktywistka. Od działań zbrojnych w Wietnamie, po polityczne napięcia w kraju - szereg zmian kulturowych i społecznych rzuca kochanków w nową rzeczywistość, która przypomina bardziej psychodeliczny sen niż "lepsze jutro".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones