Kinowy remake "Ściganego" jednak powstaje

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowy+remake+%22%C5%9Aciganego%22+jednak+powstaje-135647
Warner Bros. wraca do pomysły realizacji filmu "The Fugitive". Będzie to remake "Ściganego" z Harrisonem Fordem, który sam był kinowym remakiem serialu "Ścigany" z Davidem Janssenem.


O projekcie pisaliśmy cztery lata temu. Wtedy autorem scenariusza miała być Christina Hodson. Z tej wersji nic jednak nie zostało. Studio zaangażowało bowiem do przygotowania fabuły Briana Tuckera ("Władza"). Ma już również reżysera, którym został Albert Hughes ("Alfa").

"The Fugitive" ma być świeżym spojrzeniem na historię znaną z filmu. Bohaterem oryginału był szanowany chirurg, doktor Richard Kimble. Został on oskarżony o zamordowanie żony i skazany na dożywocie. W drodze do więzienia bohaterowi udaje się zbiec z konwoju. Teraz musi udowodnić swoją niewinność i umknąć pościgowi, którym kieruje przebiegły i nieugięty szeryf Samuel Gerard.

Filmowy "The Fugitive" nie jest jedynym remakiem "Ściganego". W produkcji jest już serial na komórkową platformę Quibi, którego gwiazdami są Boyd Holbrook i Kiefer Sutherland. W tej wersji bohater będzie głównym podejrzanym o wysadzenie w powietrze jednej ze stacji metra w Los Angeles. Próbując udowodnić swoją niewinność będzie się musiał zmierzyć nie tylko z upartym szeryfem ale również z mediami społecznościowymi będącymi wylęgarnią fałszywych, ale popularnych informacji na jego temat oraz samego zdarzenia.