Kolejni aktorzy w kinowej wersji "Thora"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: Marcin Pietrzyk
  • Filmy
Obsada "Thora", kinowej adaptacji komiksu wydawanego przez Marvela, powiększyła się o dwójkę aktorów. Jaimie Alexander ("Kyle XY") zagra Sif, niezależną kobietę i wojowniczkę, która była jedną z kochanek głównego bohatera. Z kolei Colm Feore ("Kroniki Riddicka") zagra bliżej niesprecyzowanego złoczyńcę. Jego rola jest tak bardzo tajemnicza, że aktorzy otrzymują scenariusz uszczuplony o sceny z nim, by nikt się nie wygadał prasie.

Autorem komiksowego "Thora jest Stan Lee, któremu zależało na stworzeniu bohatera jeszcze silniejszego od Niesamowitego Hulka. Zwrócił się więc w stronę nordyckich podań i mitów i wykorzystał postać boga grzmotów do stworzenia szlachetnego, choć nazbyt aroganckiego herosa. Aby nauczyć go pokory, jego ojciec bóg Odyn usuwa mu pamięć o boskości i przekształca go w studenta medycyny Donalda Blake'a. Po zakończonych studiach, już jako chirurg, odkrywa młot Thora, dzięki któremu może przekształcać się w boga, kiedy tylko jest taka potrzeba.

Obraz reżyseruje Kenneth Branagh, a w roli głównej zobaczymy znanego ze "Star Treka" Chrisa Hemswortha. Premiera planowana jest na maj 2011 roku.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię