Czy zdobywca Oscara zgwałcił kobietę? Nie dowiemy się

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+procesu+cywilnego+o+gwa%C5%82t.+Cuba+Gooding+Jr.+nie+stanie+przed+s%C4%85dem-151081
Czy zdobywca Oscara zgwałcił kobietę? Nie dowiemy się
źródło: Getty Images
autor: David Dee Delgado
We wtorek w Nowym Jorku miał się rozpocząć proces cywilny, w którym oskarżonym był aktor Cuba Gooding Jr. Zarzucono mu gwałt, który miał miejsce dekadę wcześniej. Proces się jednak nie odbędzie. Jak bowiem poinformowały obie strony, doszło do ugody pomiędzy aktorem a skarżącą kobietą. Szczegóły umowy nie są znane.

Cuba Gooding Jr. oskarżony o gwałtSprawa cywilna dotyczy sytuacji, do której doszło w 2013 roku. Pozywająca aktora kobieta, która pozostawała anonimowa, twierdziła, że spotkała Goodinga Jr. w barze na Manhattanie i ten zaprosił ją na drinka do pobliskiego hotelu, następnie podstępem sprowadził ją do pokoju hotelowego, twierdząc, że musi wpaść tam na chwilę przebrać się. Tam ją zgwałcił.

Obrona nie zaprzeczała, że do stosunku seksualnego doszło. Twierdziła jednak, że doszło do niego za obopólną zgodą, a potem kobieta miała się przechwalać wśród znajomych, że zaliczyła celebrytę.

Ponieważ był to proces cywilny, Goodingowi Jr. nie groziła kara pozbawienia wolności. Mogła zostać zasądzona jedynie kara pieniężna. Kobieta domagała się 6 milionów dolarów.

Na kilka minut przed rozpoczęciem wtorkowego posiedzenia sądu, na którym mieli zostać wybrani członkowie ławy przysięgłych, oficjalnie poinformowano, że strony zawarły ugodę i procesu nie będzie.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że oskarżająca kobieta ma lekką przewagę. Co prawda sąd nie zgodził się, by pozostała anonimowa, więc w przypadku procesu jej dane zostałyby podane do publicznej wiadomości. Z drugiej strony obrona Goodinga Jr. zaliczyła spory cios, ponieważ sąd zgodził się, by świadkami oskarżenia były trzy inne kobiety, które twierdzą, że były napastowane przez aktora.

GettyImages-1081849966.jpg Getty Images © John Lamparski


Cuba Gooding Jr. przyznał się do wymuszenia pocałunkuTo kolejna sprawa aktora, która kończy się bez wyroku skazującego. W 2022 roku dobiegł końca proces karny, w którym Cuba Gooding Jr. był oskarżony o napaść seksualną na pracownicę jednego z nowojorskich barów.

W tamtym procesie, by uniknąć możliwej kary więzienia, aktor przyznał się do wymuszenia siłą pocałunku. Gooding Jr. musiał przez sześć miesięcy chodzić do terapeuty w związku z nadużywaniem alkoholu i przemocy. Dzięki temu wyczyszczono jego kartotekę, a kwalifikacja czynu z przestępstwa została zamieniona na wykroczenie, przez co Gooding Jr. uniknął kolejnych problemów karnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones