Lesbijka Ruby Rose za mało lesbijska, by grać Batwoman

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lesbijka+Ruby+Rose+za+ma%C5%82o+lesbijska%2C+by+gra%C4%87+Batwoman-129383
Ruby Rose ("Orange is the New Black", "John Wick 2"), która padła ofiarą backlashu po angażu do roli Batwoman w pilocie nowego serialu stacji CW, skasowała swoje konto na Twitterze i wyłączyła możliwość komentowania na Instagramie. Ponieważ wojownicy o lepsze jutro nie sprawdzili podstawowych faktów, oberwało jej się za to, że nie jest... lesbijką. Otóż jest. A do tego aktywistką ruchu LGBT.
 
GettyImages-1012673250 (2).jpg Getty Images © Christopher Polk


W serii ostatnich tweetów Rose pisała: Nie wiem, skąd wzięła się ta cała narracja pt. "Ruby Nie Jest Lesbijką, Więc Nie Może Grać Batwoman". To najbardziej absurdalna i najśmieszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek usłyszałam. Dokonałam coming outu w wieku 12 lat. Przez ostatnie 5 lat musiałam zmagać się z tym, że jestem "zbyt" lesbijska do niektórych ról.

Kiedy kobiety i mniejszości łączą siły, jesteśmy niepowstrzymani. Ale kiedy rozrywamy się na strzępy z podobnych powodów, boli to najbardziej na świecie. Chciałabym, żebyśmy byli dla siebie życzliwsi i wspierali się w podobnych sprawach - dodała. W swoim ostatnim tweecie napisała, że planuje zająć się wyłącznie swoimi zawodowymi zobowiązaniami i spać więcej niż 4 godziny dziennie. Jeśli będziecie mnie potrzebować, mam swój bat-telefon pod ręką.  

Batwoman, Kate Kane, to dziedziczka fortuny, która postanawia wykorzystać rodzinne pieniądze do walki z przestępczością w Gotham City. Zanim jednak stanie się zbawczynią miasta, będzie musiała uporać się z wewnętrznymi demonami. Kane ma być pierwszą w historii otwarcie homoseksualną superbohaterką będącą główną postacią w serialu. 

Batwoman zostanie zaprezentowana widzom w specjalnym crossoverze, w którym spotkają się wszyscy superbohaterowie z seriali CW: Arrow, Flash, Supergirl oraz Legends of Tomorrow. Jego emisję zaplanowano na grudzień. 

Serial o przygodach Batwoman przygotowuje  Caroline Dries ("Tajemnice Smallville"). Jeśli pilotowy odcinek się spodoba, pełny sezon show zobaczymy w 2019 roku.