Ruby Rose żegna się z rolą Batwoman

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ruby+Rose+%C5%BCegna+si%C4%99+z+rol%C4%85+Batwoman-137817
Ruby Rose żegna się z rolą Batwoman
Ruby Rose ogłosiła, że nie będzie dłużej grała tytułowej roli w emitowanym przez stację CW serialu "Batwoman".

Ani aktorka, ani producenci nie chcą ujawnić, co było przyczyną odejścia. Podjęłam bardzo trudną decyzję, by nie wracać w kolejnym sezonie "Batwoman" - napisała aktorka w oficjalnym oświadczeniu - To nie była decyzja, którą podjęłam z lekkim sercem z racji najwyższego szacunku, jakim darzę obsadę, ekipę i każdego, kto pracuje nad serialem w Vancouver i Los Angeles.

Jak podaje serwis Deadline, twórcy serialu nie próbowali odwieść Rose od odejścia. Podobno w trakcji realizacji pierwszego 20-odcinkowego sezonu aktorka czuła się przytłoczona się tempem oraz intensywnością prac na planie zdjęciowym. Szybko stało się jasne, że nie jest stworzona do tego projektu.  

Producentów "Batwoman" czeka recasting tytułowej postaci. Już teraz wiadomo jednak, że tak jak przy pierwszym sezonie angaż otrzyma aktorka będąca przedstawicielką społeczności LGBT.

Batwoman to Kate Kane - dziedziczka fortuny, która postanawia wykorzystać rodzinne pieniądze do walki z przestępczością w Gotham City. Zanim jednak stanie się zbawczynią miasta, będzie musiała uporać się z wewnętrznymi demonami. Kane jest pierwszą w historii otwarcie homoseksualną superbohaterką będącą główną postacią w serialu.