Lili Taylor i Barry Pepper więźniami labiryntu

Deadline, The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lili+Taylor+i+Barry+Pepper+wi%C4%99%C5%BAniami+labiryntu-108131
Lili Taylor ("Obecność") i Barry Pepper ("25 godzina") dołączyli do obsady filmu "The Scorch Trials". Obraz jest kontynuacją filmu "Więzień labiryntu".


"The Scorch Trials" będzie ekranizacją drugiego tomu trylogii Jamesa Dashnera, który w Polsce został wydany pod tytułem "Próba ognia". Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu. Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą. Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. [źródło: Papierowy Księżyc]

Pepper zagra Vince'a - jednego z ostatnich, żyjących żołnierzy legendarnej jednostki Right Arm. Taylor z kolei wcieli się w Mary Cooper, lekarkę, która zakłada kolonię ocalałych.

Nowymi nabytkami w obsadzie są także: Aidan Gillen, Giancarlo Esposito i Rosa Salazar. Całość wyreżyseruje autor pierwszej część Wes Ball.