Gotowi na powrót do miasteczka Shadyside? Poznaliśmy obsadę nowej "Ulicy Strachu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/India+Fowler%2C+Katherine+Waterston+w+filmie+z+serii+Netfliksa+%22Fear+Street%3A+Prom+Queen%22-154786
Gotowi na powrót do miasteczka Shadyside? Poznaliśmy obsadę nowej "Ulicy Strachu"
źródło: Getty Images
autor: Stuart C. Wilson
Zgodnie z zapowiedziami platformy Netflix, widzowie już niedługo powrócą do miasteczka Shadyside. Serwis streamingowy ujawnił obsadę czwartego filmu serii "Ulica Strachu", ekranizacji opowiadań autorstwa R.L. Stine’a. Nowa produkcja nosi tytuł "Prom Queen".

Co wiemy o filmie "Fear Street: Prom Queen"?Fabuła filmu ponownie rozegra się w Shadyside w stanie Ohio. Tym razem cofnie się do roku 1988. W lokalnym liceum zbliża się czas balu maturalnego. Grupa dziewczyn rozpoczyna kampanię, która ma przekonać pozostałych uczniów do wyboru i koronowania jednej z nich na królową balu. Niespodziewanie na prowadzącą w wyścigu wyrasta odważna outsiderka, a konkurentki znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

GettyImages-1328819341.jpg Getty Images © Pascal Le Segretain


W obsadzie nowego filmu znaleźli się: India Fowler ("Człowiek kontra pszczoła"), Suzanna Son ("Red Rocket"), Fina Strazza ("Paper Girls"), David Iacono ("Tego lata stałam się piękna"), Ella Rubin ("Dziewczyna z Plainville"), Chris Klein ("Słodkie magnolie"), Lili Taylor ("Peryferia") i Katherine Waterston ("Nowa nadzieja").

Reżyserem "Prom Queen" został Matt Palmer ("Kaliber"), który napisał scenariusz wraz z Donaldem McLearym ("Mountain Goats").

"Ulica Strachu" – o czym opowiada pierwsza trylogia?Wszystkie dotychczasowe trzy filmy zrealizowano jednocześnie w ciągu półrocznego okresu zdjęciowego. Akcja części pierwszej "Ulicy Strachu" rozgrywała się w 1994 roku, druga – o 16 lat wcześniej, a ostatnia cofała się aż do XVII wieku. Filmy zostały udostępniane na platformie Netflix co tydzień, od 2 do 16 lipca 2021 roku. Spoiwem łączącym wszystkie odsłony jest tajemnicza klątwa, która przez 300 lat prześladuje mieszkańców miasteczka Shadyside. 

W trylogii zagrali: Julia Rehwald, Gillian Jacobs, Ashley Zukerman, Benjamin Flores Jr., Olivia Welch, Fred Hechinger, Sadie Sink, Emily Rudd, Kiana Madeira i Ryan Simpkins.

Zwiastun "Ulica Strachu - część 1: 1994"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones