Madonna krytykuje pomysł nakręcenia o niej filmu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Madonna+krytykuje+pomys%C5%82+nakr%C4%99cenia+o+niej+filmu-122830
Zaledwie wczoraj pojawiła się informacja o tym, że wytwórnia Universal Pictures szykuje filmową biografię Madonny, a sama zainteresowana już zdążyła zabrać głos w sprawie. I nie jest zadowolona.

GettyImages-138324326.jpg Getty Images © Eamonn M. McCormack

Nikt nie wie tego, co wiem, i co widziałam, napisała piosenkarka na Instagramie. Tylko ja mogę opowiedzieć swoją historię. Ktokolwiek inny spróbuje, jest szarlatanem i głupcem. Kimś, kto szuka szybkiego zysku nie wykonawszy odpowiedniej pracy. To choroba naszego społeczeństwa.

Obraz powstanie w oparciu o napisany przez debiutantkę Elyse Hollander scenariusz pt. "Blonde Ambition". Utwór znalazł się w ubiegłym roku na szczycie prestiżowej Czarnej Listy - zestawienia najlepszych niezekranizowanych tekstów krążących po Hollywood.

Lata 80., Nowy Jork. Madonna stara się za wszelką cenę doprowadzić do wydania pierwszego albumu. Jednocześnie musi radzić sobie z uczuciami, sławą i przemysłem muzycznym, który postrzega kobiety jako towar użytkowy. Ostatecznie w 1983 roku do sklepów trafia płyta zatytułowana "Madonna". Znajdują się na niej takie hity "Borderline" i "Lucky Star".
Udostępnij: