Martin Scorsese wyprodukuje musical z muzyką George'a Gershwina

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+wyprodukuje+musical+z+muzyk%C4%85+George%27a+Gershwina-142119
Martin Scorsese wyprodukuje musical z muzyką George'a Gershwina
źródło: Getty Images
autor: Michael Tullberg
Martin Scorsese i Irwin Winkler będą producentami musicalu "Fascinating Rhythm" inspirowanego życiem oraz twórczością legendarnego amerykańskiego kompozytora George'a Gershwina.

Za kamerą stanie John Carney ("Once", "Zacznijmy od nowa"), który stworzył także scenariusz do spółki z Chrisem Cluessem. Projekt określany jest jako "magiczna podróż młodej kobiety przez przeszłość i teraźniejszość Nowego Jorku".

Scorsese przez wiele lat marzył o nakręceniu biografii Gershwina. Film był o krok od powstania w 1993 roku - scenariusz napisał John Guare, a do głównej roli przymierzani byli Richard Dreyfuss i Robert De Niro. Ostatecznie wytwórnia Warner Bros. nie dała jednak zielonego światła na realizację. 17 lat później do zrobienia filmu o kompozytorze przymierzał się także Steven Spielberg.

Do najbardziej znanych dzieł Gershwina należą "Rhapsody In Blue", "An American In Paris" oraz opera "Porgy and Bess", która dała początek przebojowi „Summertime”. Po przeprowadzce do Hollywood artysta skomponował wiele ścieżek dźwiękowych do filmów. Gershwin zmarł tragicznie na guza mózgu w 1937 roku w wieku 38 lat tuż po otrzymaniu jedynej nominacji do Oscara za piosenkę "They Can't Take That Away From Me".

Scorsese i Winkler pracują ze sobą od dekad. Nakręcili razem takie filmy jak "Wściekły byk", "Chłopcy z ferajny", "Milczenie" oraz "Irlandczyk".