WIDEO: Marvel żegna Chadwicka Bosemana

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+%C5%BCegna+Chadwicka+Bosemana-139116
WIDEO: Marvel żegna Chadwicka Bosemana
Marvel Studios pożegnało zmarłego aktora, Chadwicka Bosemana, wzruszającym spotem - "Zawsze będziesz naszym Królem". 


W pięciominutowym materiale, znajdziecie nie tylko sceny z filmów, w których Boseman wcielił się w króla T'Challę, czyli Czarną Panterę, ale również wypowiedzi jego kolegów z planu, materiały zza kulis, świadectwa innych aktorów i współpracowników. 

Boseman zmarł w piątek w wieku 43 lat. Od czterech lat zmagał się z rakiem jelita grubego. Jak poinformowała rodzina, Boseman otrzymał diagnozę cztery lata temu. Postanowił jednak nie ogłaszać choroby publicznie. Wszystkie filmy od czasu "Marshalla", a więc również "Czarna Pantera", kręcone były w przerwach pomiędzy kolejnymi operacjami i chemioterapiami.

Aktor zadebiutował w roli T'Challi w widowisku Marvela "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", gdzie został dobrzy przyjęty przez fanów. To jednak widowisko "Czarna Pantera" przeszło do legendy. Film okazał się w Stanach Zjednoczonych prawdziwym wydarzeniem i społecznym fenomenem. Czarnoskórzy widzowie chodzili na niego masowo po kilka razy. Obraz niespodziewanie okazał największym kasowym przebojem w amerykańskich kinach w 2018 roku zarabiając aż 700 milionów dolarów, więcej niż "Avengers: Wojna bez granic". Sam Chadwick Boseman stał się symbolem i prawdziwym bohaterem dla całego pokolenia.

Udostępnij: