"Czarna Pantera 2": Czy Marvel użyje cyfrowego wizerunku Chadwika Bosemana?

IGN / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarna+Pantera+2%22%3A+Czy+Marvel+u%C5%BCyje+cyfrowego+wizerunku+Chadwika+Bosemana-140246
"Czarna Pantera 2": Czy Marvel użyje cyfrowego wizerunku Chadwika Bosemana?
źródło: materialy promocyjne
Po śmierci Chadwicka Bosemana w sierpniu tego roku oprócz żałoby po nieodżałowanej gwieździe "Czarnej Pantery" pojawiły się też pytania, co dalej z serią. Czy Marvel tropem twórców "Gwiezdnych wojen" zechce wskrzesić Bosemana na ekranie, tak jak to zrobiono z Carrie Fisher i Peterem Cushingiem? Odpowiedzi udzieliła w tej sprawie producentka Victoria Alonso.

Alonso stanowczo zaprzeczyła, by Marvel planował użycie cyfrowego wizerunku Chadwicka Bosemana

"Chadwick jest tylko jeden, i nie ma go już z nami. Nasz król, niestety, zmarł w prawdziwym życiu, i teraz potrzebujemy trochę czasu, żeby zdecydować, jak powrócić do tej historii i jak uhonorować w tej części to, co się stało" – powiedziała Alonso. 

Tak jasne stanowisko Alonso brzmi o tyle wiarygodnie, że same gwiazdy "Czarnej Pantery" wyraziły swój głęboki ból po stracie Chadwicka Bosemana – wskrzeszenie go za pomocą efektów CGI mogłoby więc być źle widziane także wśród twórców filmu. W październiku Letitia Wright grająca Shuri zapytana o to, czy powtórzy swoją rolę w "Czarnej Panterze 2", odpowiedziała, że ekipa wciąż jest w żałobie i to nadal nie czas, by myśleć o takich rzeczach.

"Czarna Pantera 2" planowała była na 2022 roku. Komplikacje wywołane śmiercią Chadwicka Bosemana i światowa pandemia mogę jednak tę datę oddalić.