Christopher Nolan dziękuje bogu za filmy Marvela i Roberta Downeya Jr.

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+uratowa%C5%82+bran%C5%BC%C4%99+filmow%C4%85+-+m%C3%B3wi+Christopher+Nolan-154119
Christopher Nolan dziękuje bogu za filmy Marvela i Roberta Downeya Jr.
Christopher Nolan udzielił ostatnio wywiadu gazecie "New York Times". Rozmawiał z dziennikarzami m.in. o Robercie Downeyu Jr., gwieździe jego ostatniego filmu "Oppenheimer". Dyskusja zeszła też na temat Marvela.

Marvel i Robert Downey Jr. zmienili branżę filmowąW wywiadzie Christopher Nolan mówił o tym, jak bardzo ceni Roberta Downeya Jr. i jak od dawna chciał z nim pracować. Był tego blisko, kiedy szykował się do filmu "Batman - Początek". Wtedy się nie udało.

Nolan cieszy się jednak, że Jon Favreau dopiął swego o doprowadził do angażu Downeya Jr. jako Tony'ego Starka w filmie "Iron Man". Marvel był przeciwny castingowi aktora, ponieważ ten dopiero wychodził na prostą po problemach z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, przez co trafił nawet do więzienia.

GettyImages-1943795086.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


Wierzę, że decyzja Favreau o angażu Roberta jako Tony'ego Starka, jest jedną z najważniejszych i mających dalekosiężne konsekwencji decyzji castingowych w historii Hollywood - mówi Nolan. - Zdefiniowała ona naszą branżę. Wychodząc z COVIDu mówimy "Dzięki bogu za filmy Marvela". Patrząc teraz, ta decyzja wydaje się naturalna, ale tak wcale nie było. Favreau podjął olbrzymie ryzyko angażując do tej roli Roberta.

Robert Downey Jr. zdobył właśnie swoją trzecią nominację do Oscara za rolę w filmie "Oppenheimer".

Przy okazji przypominamy o ANKIECIE OSCAROWEJ, w której możecie głosować na swoich faworytów. Czy jest nim Downey Jr.? Głosujcie TUTAJ.

Posłuchajcie podcastu o filmie "Oppenheimer"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones