Christopher Nolan nie chciał kręcić "Mrocznego Rycerza". Brat Jonathan Nolan nazwał go tchórzem

Joblo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nolan+nie+chcia%C5%82+kr%C4%99ci%C4%87+%22Mrocznego+Rycerza%22.+Brat+go+nam%C3%B3wi%C5%82-154970
Christopher Nolan nie chciał kręcić "Mrocznego Rycerza". Brat Jonathan Nolan nazwał go tchórzem
źródło: Materiały prasowe
"Mroczny Rycerz" mógł nie powstać. Jonathan Nolan ujawnił właśnie, że jego brat, Christopher Nolan, wahał się, czy po nakręceniu "Batmana - Początku" realizować kolejny film o Człowieku Nietoperzu. Reżyser bał się szufladki twórcy filmów o superbohaterach i brat musiał go przekonać.
     

Jonathan Nolan namówił brata do nakręcenia "Mrocznego Rycerza"GettyImages-1456896073.jpg Getty Images © Variety


Jonathan Nolan wystąpił niedawno w podcaście "Armchair Expert", gdzie opowiedział o tym, jak zachęcił swojego brata, Christophera, do kontynuowania trylogii o Batmanie.
  
Chris wahał się, czy kręcić kolejny film
, wspomina Jonathan Nolan. Nie chciał zostać reżyserem filmów superbohaterskich.

Jonathan zaznaczył, że Chris był bardzo dumny z filmu "Batman - Początek", ale był gotów porzucić postać Człowieka Nietoperza.

Jonathan wspomina, jak powiedział do brata: Spędziliśmy godzinę, opowiadając genezę tego bohatera. Co jeszcze możemy z tym zrobić? Czy możemy wziąć te same postacie i delikatnie przesunąć je do innego gatunku? Czy możemy przejść od filmu przygodowego do kryminału i opowieści o mafii, zachowując ten sam klimat?

Producent Charles Roven, Chris i ja siedzieliśmy razem i powiedziałem: "Stary, nie bądź tchórzem. Zróbmy to!", dodaje Nolan. Kiedy mieliśmy gotowy scenariusz, stwierdziłem: "To będzie świetne. To ekscytujące. Musimy zrobić ten film". Ostatecznie się zgodził. I udało mu się uniknąć zaszufladkowania.

MAM PARĘ UWAG: Rozmawiamy o "Batmanach" Nolana

TOP: Najlepsze filmy Christophera NolanaPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones