Master Classes na TRANSATLANTYK Festival Poznań 2013

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Master+Classes+na+TRANSATLANTYK+Festival+Pozna%C5%84+2013-97337
Podobnie jak w latach poprzednich jednym z ważniejszych punktów programu TRANSATLANTYK FESTIVAL Poznań 2013 będą cieszące się ogromną popularnością Master Classes. Warsztaty dotyczące szeroko rozumianej sztuki filmowej poprowadzą wybitni twórcy z Polski i zagranicy, w tym m.in. trzykrotny zdobywca Oscara David MacMillan. Tegoroczne Master Classes odbędą się w Centrum Kultury ZAMEK oraz Instytucie Rozbitek w miejscowości Rozbitek (koło Kwilcza). Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, pod warunkiem wcześniejszego wypełnienia na stronie http://www.transatlantyk.org formularza rezerwacji na wybrane Master Classes.


Jedną z integralnych części TRANSATLANTYK Festival Poznań 2013 są Master Classes – otwarte i bezpłatne warsztaty i seminaria dotyczące szeroko rozumianej sztuki filmowej. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy wzięło w nich udział ponad 2 tysiące osób, a wśród wykładowców pojawiły się takie nazwiska jak Richard Gladstein, wielokrotnie nominowany do Oscara producent filmowy, Mark Isham, nominowany do Oscara kompozytor muzyki filmowej, Frances Fisher, hollywodzka aktorka,  Julian Sands, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, Raymond de Felitta, niezależny maerykański filmowiec, muzyk i pisarz, Rolfe Kent, kompozytor muzyki filmowej, Peter Golub, kompozytor i dyrektor muzyczny Sundance Institute, Richard Bellis, kompozytor muzyki filmowej, Waldemar Kalinowski, scenograf i dekorator planu, Florence Fellman, scenograf czy Shem Bitterman, pisarz i reżyser, zdobywca amerykańskiej nagrody PEN.

Tegoroczne Master Classes odbędą się w dniach 3-8 sierpnia br., równolegle w dwóch miejscach: CK Zamek oraz w Instytucie Rozbitek we wsi Rozbitek koło Kwilcza. Swoją obecność potwierdzili już: trzykrotny zdobywca Oscara w kategorii "Najlepszy Montaż Dźwięku" - David MacMillan, który poprowadzi trzygodzinny Master Class o problemach i rozwiązaniach nagrywania dźwięku w epoce filmu cyfrowego, Marta Cunningham (reżyserka głośnego dokumentu "Valentine Road", prezentowanego w sekcji Sundance na Transatlantyku) oraz Chad Hartigan (reżyser nagrodzonego w tym roku na Sundance nagrodą publiczności filmu "This is Martin Bonner"). Jednym z wykładowców będzie w tym roku także twórca tegorocznego plakatu Festiwalu Transatlantyk, Daniel Horowitz, który przybliży tajniki zawodu grafika i ilustratora.

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje o tegorocznej edycji Master Classes można zdobyć pisząc na adres mailowy: jakub@transatlantyk.org.