TRANSATLANTYK 2013: Gloria Campaner na Gali Otwarcia Festiwalu

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/TRANSATLANTYK+2013%3A+Gloria+Campaner+na+Gali+Otwarcia+Festiwalu-97509
Jedna z najlepszych pianistek młodego pokolenia na TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ 2013! Gloria Campaner wystąpi na Gali Otwarcia trzeciej edycji Festiwalu. Wykona na niej Koncert fortepianowy nr 2 c-moll, op. 18 Siergieja Rachmaninowa z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod dyrekcją Moniki Wolińskiej.


Urodzona w 1986 roku w Wenecji, artystka uznawana za cudowne dziecko pianistyki, już jako czterolatka rozpoczęła regularne ćwiczenia. Swój pierwszy solowy koncert wykonała rok później. W wieku 12 lat zadebiutowała jako solistka z Wenecką Orkiestrą Symfoniczną. Jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej Włoszka mogła legitymować się ponad dwudziestoma zwycięstwami na światowych konkursach pianistycznych.

Niezwykle muzykalna, z dużym wyczuciem stylu – to pozwala umieścić ją w wąskim kręgu pianistów z wyjątkowymi zdolnościami – tak pisał o niej Los Angeles Times. To w Mieście Aniołów w 2010 roku Gloria Campaner zdobyła drugą co do ważności nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Paderewskiego. W tym samym roku zagrała swój pierwszy koncert w nowojorskiej Carnegie Hall, najsłynniejszej sali koncertowej świata. Pomimo młodego wieku artystka jest już wykładowczynią akademicką – prowadziła warsztaty z studentami we Włoszech, Turcji, Kazachstanie i Chinach. Campaner jest także jedną z ambasadorek słynnej firmy Steinway and Sons, zajmującej się ręcznym wyrobem fortepianów.

Więcej informacji o TRANSATLANTYK Festival Poznań 2013 można znaleźć na stronie internetowej www.transatlantyk.org oraz festiwalowym profilu na Facebooku www.facebook.com/Transatlantyk