Matthew Fox w świecie pozbawionym ropy naftowej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Fox+w+%C5%9Bwiecie+pozbawionym+ropy+naftowej-143915
Matthew Fox w świecie pozbawionym ropy naftowej
źródło: Getty Images
autor: Fotonoticias
Po ponad dekadzie przerwy Matthew Fox powraca na mały ekran. Gwiazdor "Zagubionych" zagra jedną z głównych ról, a także będzie producentem wykonawczym serialu limitowanego "Last Night".

To ekranizacja bestsellerowej powieści Aleksa Scarrowa pt. "Gdy zgasną światła". Polski wydawca opisuje ją w następujący sposób: koniec świata jest bliższy, niż nam się wydaje. Seria dramatycznych wydarzeń na całym świecie powoduje wstrzymanie wydobycia ropy naftowej na skalę globalną. Reperkusje są natychmiastowe i mają rozmiar katastrofalny. Dochodzi do gwałtownego kryzysu ekonomicznego i błyskawicznego rozpadu fundamentów struktur społecznych na całej kuli ziemskiej. Świat, jaki znaliśmy, w ciągu zaledwie kilku dni przestaje istnieć. Andy Sutherland (w tej roli Fox) jest inżynierem uwięzionym w Iraku wraz z oddziałem żołnierzy. Usiłuje się stamtąd wydostać i wrócić do Wielkiej Brytanii, w której szaleje chaos. Zdaje sobie sprawę, że jego rodzina stała się celem w grze, o której dotąd nie miał pojęcia. Ma to ścisły związek z pozoru błahym wydarzeniem z przeszłości.

Zdjęcia do "Last Night" powinny rozpocząć się już wkrótce w Pradze. W obsadzie prócz Foksa znalazła się również Joanne Froggatt ("Downton Abbey"). Stanowiska showrunnerów piastują Patrick Massett i John Zinman.

Serial powstaje dla serwisu stremingowego Peacock.