Mieszkaniec "Papierowych miast" wejdzie w posiadanie "Notatnika śmierci"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mieszkaniec+%22Papierowych+miast%22+wejdzie+w+posiadanie+%22Notatnika+%C5%9Bmierci%22-113714
Nat Wolff ("Papierowe miasta", "Praktykant") zagra główną rolę w szykowanej od kilku lat hollywoodzkiej adaptacji "Notatnika śmierci".


Bohaterem kultowej mangi wydawanej w latach 2003-2006 jest nastolatek Light Yagami, którego nudne i nieciekawe życie zmienia się w dniu, kiedy znajduje tajemniczy notatnik - narzędzie boga śmierci, pozwalające na zabicie każdej osoby, której nazwisko zapisane zostało w notatniku. Yagami postanawia wykorzystać tę moc, by uczynić świat lepszym i zaczyna oczyszczać go ze zła. Po kolei w tajemniczych okolicznościach giną groźni przestępcy. Media zaczynają masowo pisać o mordercy dokonującym czystki w gangsterskim świecie. Sprawę tajemniczych zbrodni bada policyjny detektyw - L.

W Japonii obok kultowej mangi powstały filmy kinowe, serial i gra wideo. Warner Bros. od lat próbuje doprowadzić do realizacji amerykańskiej wersji. Do tej pory to się jednak nie udało.


Za kamerą stanie Adam Wingard ("Gość"). Autorem ostatniej wersji scenariusza "Death Note" jest Jeremy Slater ("Fantastyczna Czwórka").