Mistrzowie Kina Mastercard: Fascynujący "Portret kobiety w ogniu"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Mistrzowie+Kina+Mastercard%3A+Fascynuj%C4%85cy+%22Portret+kobiety+w+ogniu%22-135031
Nagroda w Cannes za scenariusz, szereg wyróżnień na innych festiwalach, do tego świetne recenzje i zachwyt widzów. "Portret kobiety w ogniu" Celine Sciammy to wspaniała opowieść o kobiecej namiętności i naturze sztuki. Na kolejną propozycję z cyklu "Mistrzowie Kina Mastercard Zapraszają Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz:Bilety na filmy z cyklu "Mistrzowie Kina Mastercard" wciąż można nabyć w kasach kin oraz na stronie Multikina (cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście).

"Zaludniona prawie wyłącznie przez kobiety, filmowa rzeczywistość Sciammy rozszerza się coraz bardziej. Zagarnia też kolejne języki i gatunki filmowe. Ciekawe, że "Portret..." to kolejny po "Faworycie" Yorghosa Lanthimosa oraz "Na pokuszenie" Sofii Coppoli film, który wpisuje feministyczną narrację w strukturę filmu kostiumowego. Jest coś rebelianckiego i subwersywnego w takim postawieniu sprawy – za krępujący kobiece ruchy gorset konwenansu odpowiadają przecież głównie mężczyźni" - pisał o filmie Walkiewicz

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w Multikinie trwa cykl "Mistrzowie Kina Mastercard", który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu poprzedzona jest premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.Projekt "Mistrzowie Kina Mastercard" realizowany jest aż w 16 kinach sieci Multikino: w Warszawie (w kinach na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (w Multikinie Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Nowe odcinki można zobaczyć w każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu można zobaczyć także na portalu Filmweb.pl.

Zapraszamy Was również do odwiedzenia Filmowej Strefy Mastercard
Udostępnij: