Bill Murray w tajemniczym projekcie Wesa Andersona. Co o nim wiemy?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Murray%2C+del+Toro+i+Cera+w+tajemniczym+projekcie+Wesa+Andersona.+Co+o+nim+wiemy-153566
Bill Murray w tajemniczym projekcie Wesa Andersona. Co o nim wiemy?
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Jak podaje blog world of Reel, po krótkiej przerwie Bill Murray wraca do współpracy z Wesem Andersonem. W obsadzie nowego filmu twórcy "Kochanków z Księżyca. Moonrise Kingdom" znajdą się też Michael Cera i Benicio del Toro

GettyImages-1182086079 (1).jpg Getty Images © Ernesto S. Ruscio

2019 rok. Bill Murray i Wes Anderson podczas festiwalu filmowego w Rzymie

Co wiemy o nowym filmie Wesa Andersona?


Wes Anderson bardzo oszczędnie dawkuje informacje o swoim nowym dziele. Wciąż nie poznaliśmy jego tytułu. Reżyser opisuje produkcję jako film szpiegowski. Główną rolę zgra Benicio del Toro, który, jak zapowiada twórca, ma się znaleźć w każdym ujęciu. Towarzyszyć mu będą Michael Cera i Bill Murray – stały współpracownik, którego w ostatnim pełnym metrażu Andersona, komediodramacie "Asteroid City", zastąpił Steve Carell. Przeczytaj: Nowy film Wesa Andersona bez Billa Murraya. Przyczyną COVID-19.

Anderson od lat odkłada realizację tego projektu. Wraz z Romanem Coppolą skończyli pisać scenariusz tuż przed rozpoczęciem strajku scenarzystów. Zdjęcia miały ruszyć jesienią, ale plany te pokrzyżował strajk aktorów. Prawdopodobnie rozpoczną się one już za kilka tygodni, być może późną wiosną. 

Bill Murray i Wes Anderson


Bill Murray to jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. Aktor wielokrotnie współpracował z reżyserem i był jedną z pierwszych osób, których udział potwierdzono po ogłoszeniu nowej produkcji. Mogliśmy zobaczyć go m.in. w "Genialnym klanie", "Pociągu do Darjeeling", "Moonrise Kingdom. Kochankach z Księżyca", "Grand Budapest Hotel" czy "Kurierze Francuskim z Liberty, Kansas Evening Sun". 

"Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun": Zobacz zwiastun filmu "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara"


Wes Anderson zrealizował dla Netfliksa serię krótkich metraży. Zobacz zwiastun jednego z nich – prezentowanej na festiwalu w Wenecji "Zdumiewającej historii Henry'ego Sugara" z Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones