Najlepsze telenowele meksykańskie. Top 10 telenowel, które warto obejrzeć

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+telenowele+meksyka%C5%84skie.+Top+10+telenowel%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-154496
Najlepsze telenowele meksykańskie. Top 10 telenowel, które warto obejrzeć
Jeśli seriale jakościowe to telewizyjna teraźniejszość, którą zachwycamy się na co dzień, telenowele dopełniają ciemniejszą część panoramy. Te masowo produkowane tytuły uważać można za słabe i odtwórcze wytwory wyświetlane na małych ekranach, których oglądanie jest powodem do wstydu. Moda przedostała się do Polski z innych krajów, a nawet kulturowo odległe seriale meksykańskie potrafiły zbierać przed ekranami setki tysięcy osób. Siła oddziaływania tych historii miała więc prawdziwą moc przyciągającą do odbiorników. W tym rankingu zbieramy pozycje, które na przełomie wieków i później królowały w odbiornikach nie tylko hiszpańskojęzycznej części świata. Oto nasze wybory.

Zachęcamy do sprawdzenia naszych innych rankingów. Wybieraliśmy m.in. najlepsze seriale o miłości, najlepsze filmy o przyjaźni czy najlepsze pozytywne filmy.

Wybieramy najlepsze telenowele meksykańskieMeksykańska telenowela "Serce Clarity" została wyprodukowana dla telewizji Televisa. Tytułowa bohaterka (w tej roli Daniela Luján) zostaje osierocona, ale nie przyswaja tej informacji, naiwnie wierząc, ze pewnego dnia powróci do niej matka. Tymczasem dziecko trafia pod opiekę zamożnej rodziny, a jej temperament wprowadza chaos do ich ułożonego życia. Oczywiście, jak przystało na fabułę rasowej telenoweli, przeszłość dziewczynki powróci do niej w najmniej spodziewanym momencie. Serial można było oglądać w Polsce w latach 90. za pośrednictwem TVP. 


"Rosalinda" jest remake'iem serialu "Maria Teresa", który powstał jeszcze w latach 70. Zagrana przez słynną meksykańską piosenkarkę Thalíę główna bohaterka trafia na swojego księcia z bajki - bogatego Fernando José. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu, gdy na jaw wychodzą zaskakujące fakty z życia kobiety. Jej matka wypełnia 20-letni wyrok za morderstwo ojca Rosalindy, zbrodni, której nie popełniła. Oczywiście to nie koniec kłopotów bohaterki, która przejdzie przez najtrudniejsze życiowe zawirowania w drodze do szczęścia. W Polsce serial był transmitowany przez telewizję TVN.


Marina postanawia stanąć w obronie swoich podwładnych i traci posadę kierownika hotelu. Odpowiada jednak na ofertę przenosi się do nadmorskiej miejscowości. Jej nowe stanowisko będzie dotyczyć prowadzenia przetwórni rybnej. W nowym miejscu pracy problemy stwarza jej kapitan Fabre. Początkowa trudna relacja z szefową zaczyna zamieniać się w miłość. "Burza" to tytuł powstały w 2013 roku i wyświetlany przez stację telewizyjną Canal de las Estrellas. W rolach głównych: William Levy, Ximena Navarrete, Iván Sánchez, César Évora, María Sorté.


Piękna Rubi uwodzi mężczyzn, choć nie zależy jej na miłości. Najważniejsze są dla niej marzenia - o bogactwie, wyjściu z biedy, sławie. Mimo że zakochuje się z wzajemnością w niezamożnym Alejandrze, nie chce być z nim. Motywują ją pieniądze, które ma narzeczony jej przyjaciółki Mirabel. Rubi wykorzystuje znajomość, aby do niego dotrzeć i zacząć uwodzić. "Cena marzeń" opowiada o wyjątkowo antypatycznej bohaterce, której moralny upadek pochłonął widzów na całym świecie. W główną bohaterkę wcieliła się Bárbara Mori.W telenoweli "Dzikie serce" motorem napędowym fabuły jest zakazana miłość między właścicielem ziemskim a biedną sierotą. Szwagierka i brat Octavia są przeciwni jego związkowi ze spokojną, wychowywaną przez dziadków Maricruz. Gdy mężczyzna wyjeżdża do miasta, aby pracować na wspólną przyszłość siebie i żony, rodzina zastawia pułapkę na jego wybrankę. Dziewczyna trafia do więzienia, rozpoczynając tym samym tułaczkę z dala od ukochanego. Rozłąka zbliży ją jednak do jej korzeni, dzięki czemu odkryje swoje pochodzenie. W zakochanych wcielili się Ana Brenda Contreras i Daniel Arenas.


"Przyjaciółki i rywalki" to propozycja stacji Televisa skierowana do młodszych widzów. Każda z bohaterek serialu (odgrywanych przez Michelle Vieth, Angélicę Vale, Ludwikę Paletę i Arath de la Torre) pochodzi z innego domu i klasy społecznej. Gdy trafiają razem na uniwersytet, zaprzyjaźniają się. Wspólnie zaczynają przeżywać trudne romanse, wielopokoleniowe intrygi i zdrady, których dopuszcza się nawet najbliżsi członkowie ich rodzin. Telenowela liczyła sobie 185 odcinków i była emitowana w 2001 roku. Trafiła również do Polski za sprawą telewizji TVN.


Paulina, dobra i wielkoduszna osoba, dorastała bez siostry. Tym większe było jej zdziwienie, gdy pewnego dnia spotkała bliźniaczo podobną do siebie Paolę Bracho. Kobieta proponuje jej fortel - dziewczyna będzie udawać ją, kiedy ta wyleci na wakacje ze swoim kochankiem. Skromna i biedna protagonistka musi zgodzić się na warunki bogatej kobiety, tym samym wchodząc do świata, z którym styczność miała jedynie w swoich marzeniach. Mąż Paoli na nowo zakochuje się w swojej żonie, ale ukryta pod przebraniem Paulina nie może odwzajemnić uczucia. W rolach głównych Gabriela Spanic i Fernando Colunga.Telenowela "Esmeralda" opowiada wzruszającą historię dwójki dzieci zamienionych podczas porodu. Niewidoma dziewczynka, która jest biologiczną córką bogatych rodziców, trafia do sierocińca, a chłopiec, którego matka zmarła przy porodzie, zostaje wychowany przez nową rodzinę. Lata mijają, a oboje spotykają się. Rodzące się uczucie tylko skomplikuje relacje i tak podkopywane przez rodzinne więzy i tajemnice, które przed laty naznaczyły losy obojga zakochanych. W parę wcielili się Leticia Calderón i Fernando Colunga. Polscy widzowie mogą znać serial z anten stacji TVN, kiedy na przełomie wieków osiągał znakomite wyniki oglądalności, aby zostać zastąpionym w ramówce przez telenowelę "Nie igraj z aniołem", oraz TV4.


Maite Perroni i Eugenio Siller wcielają się w parę, których uczucie może nie przetrwać próby czasu i nacisków rodziny. W serialu "Mój grzech" skomplikowana historia rodzinna zabiera młodej parze możliwość stałego związku. Zamiast tego, zaborcza matka dziewczyny wydaje ją za innego człowieka, który może zapewnić jej dobre życie. Jednak zamiast rozsądku, bohaterami kierują namiętne uczucia. Takie wybory wpędzają ich w jeszcze większe kłopoty, niekończące się problemy, które może zakończyć jedynie śmierć. Słowem - wszystko co najlepsze w gatunku telenowel. W Polsce emisją zajmowała się stacja TV4.


"Maria z przedmieścia" to remake serialu z 1979 roku o tytule "Los ricos también lloran". Jego bohaterka, młoda, doświadczona przez los dziewczyna musi żyć z tego, co znajdzie na ulicy. Na co dzień zajmuje się zbieraniem śmieci. Okazją do poprawy losu jest oferta pracy jako sprzątaczka w wielkiej rezydencji. Tym samym wplątuje się w rozgrywkę bogaczy, ich podstępy i sztuczki, które mają pozbawić innych władzy i pieniędzy. Tymczasem Maria zachodzi w ciążę z synem właścicieli domu. Jak przystało na telenowele meksykańskie, to dopiero początek przygody, na którą twórcy zabierali widzów przez 185 odcinków. W rolach głównych gwiazdy telenowel: Thalía i Fernando Colunga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones