Netflix ma być dla widzów, nie dla filmowców. Film Kathryn Bigelow skasowany

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+ma+by%C4%87+dla+widz%C3%B3w%2C+nie+dla+filmowc%C3%B3w.+Film+Kathryn+Bigelow+skasowany-155072
Netflix ma być dla widzów, nie dla filmowców. Film Kathryn Bigelow skasowany
źródło: Getty Images
autor: SOPA Images
Zdobywczyni dwóch Oscarów za "The Hurt Locker" Kathryn Bigelow miała w tym roku wreszcie ruszyć z produkcją filmu dla platformy Netflix "Aurora". Jak jednak donosi New York Times, tak się nie stanie. Projekt został skasowany.

O czym miała opowiadać "Aurora"?"Aurora" została zapowiedziana dwa lata temu. Miał to być pierwszy pełnometrażowy film fabularny Bigelow od 2017 roku i "Detroit".

Film miał być ekranizacją powieści pod tym samym tytułem, którą napisał jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich scenarzystów David Koepp ("Park Jurajski", "Mission: Impossible", "Spider-Man").

Akcja "Aurory" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy to niezwykle silna eksplozja na Słońcu doprowadzi do zniszczenia sieci elektrycznej na Ziemi. Główną bohaterką jest samotna matka próbująca przeżyć wraz ze swoim nastoletnim dzieckiem i bratem, który za pieniądze zdobyte w Dolinie Krzemowej wybudował supernowoczesny schron właśnie na potrzeby apokaliptycznego zdarzenia.


Netflix odchodzi od kina autorskiego?Wszystko wskazuje na to, że decyzja o kasacji "Aurory" jest związana ze zmianą strategii filmowej platformy Netflix, za którą stoi nowy szef działu filmowego Dan Lin.

Jego filozofia zdaje się prosta: w produkcji filmowej liczy się widz, a nie twórca. Stąd też platforma w mniejszym stopniu chce stawiać na autorskie projekty, a w większym na te gatunkowe produkcje, które przyciągają największą widownię.

Bigelow i Koepp najwyraźniej są za mało masowi dla Netfliksa.

Najlepsze i najgorsze filmy Kathryn BigelowPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones