Netflix przejmuje na świecie western z Tomem Hanksem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+przejmuje+na+%C5%9Bwiecie+western+z+Tomem+Hanksem-140190
Netflix przejmuje na świecie western z Tomem Hanksem
Universal Pictures żegna się z myślą o wprowadzeniu westernu "Nowiny ze świata" do kin na świecie. Jak podaje portal Deadline, studio prowadzi właśnie rozmowy z platformą Netflix. Ich tematem są właśnie prawa dystrybucyjne do filmu poza granicami USA.

Universal planuje zachować dla siebie prawa dotyczące Ameryki. Film zostanie wprowadzony do kin 25 grudnia, a około 17 dni później na płatnych serwisach VOD. Dzięki temu "Nowiny ze świata" będą mogły walczyć o Oscary.

Gwiazdą filmu jest Tom Hanks, a za reżyserię odpowiadał Paul Greengrass. Obraz miał pierwotnie powstać dla Fox 2000. W kwietniu ubiegłego roku, tuż po zamknięciu studia przez Disney, projekt przejął Universal Pictures.

"Nowiny ze świata" to ekranizacja powieści Paulette Jiles. Akcja książki rozgrywa się w 1870 roku. Główny bohater, wdowiec i weteran wojenny Jefferson Kyle Kidd, podróżuje przez Teksas, informując ludzi o najnowszych zdarzeniach ze świata. Jego praca już wkrótce stanie się całkiem niepotrzebna, w związku z rozwojem gazet. W trakcie jednej z podróży Kidd zgadza się za pieniądze przetransportować do San Antonio 10-letnią Johannę. Z czasem między starzejącym się mężczyzną a dziewczynką narodzi się silna więź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones