Neve Campbell w nowym serialu twórcy "Prawnika z Lincolna"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Neve+Campbell+w+nowym+serialu+tw%C3%B3rcy+%22Prawnika+z+Lincolna%22-147448
Neve Campbell w nowym serialu twórcy "Prawnika z Lincolna"
źródło: Getty Images
autor: Slaven Vlasic
Neve Campbell i showrunner David E. Kelley ponownie łączą siły. Aktorka znana z serii "Krzyk" wcieli się w główną bohaterkę serialu "Avalon" powstającego dla ABC. Oboje współpracowali już przy niedawnej premierze platformy Netflix, "Prawniku z Lincolna".

Neve Campbell w filmie "Krzyk" (2022)

"Avalon" – co wiemy o projekcie?



Powiązania obu projektów nie kończą się na twórcach. "Prawnik z Lincolna" to adaptacja pierwszej z serii powieści napisanych przez Michaela Connelly’ego. "Avalon" to również ekranizacja jego prozy, tym razem opowiadania.

Jego akcja rozgrywa się w tytułowym miasteczku na Catalina Island w Kalifornii. Detektyw Nicole “Nic” Searcy (Campbell) przewodzi niewielkiemu posterunkowi wśród społeczności, która rocznie obsługuje ponad milion turystów. Dla osoby chcącej awansować po szczeblach kariery taka praca to wygnanie. Wyuczoną umiejętnością Nic jest jednak fakt, że nie daje się łatwo zastraszyć i pozostaje wierna swoim zasadom. Bohaterka rozpoczyna badanie sprawy, która zdefiniuje jej zawodowe życie, podważy znajomość wyspy i samej siebie.

David E. Kelley jest twórcą i producentem wykonawczym "Avalon". Autor literackiego pierwowzoru także został zaangażowany w projekt, również jako producent.

Neve Campbell – następne role



Aktorka rozpoznawalna dzięki roli Sidney Prescott w serii filmów "Krzyk" powróciła na ekrany również w tegorocznej, piątej odsłonie cyklu. Planowana część szósta będzie uboższa o udział ikonicznej postaci, gdyż Campbell odrzuciła zbyt niską propozycję finansową oferowaną przez twórców. Zapowiedziano jej udział w drugim sezonie "Prawnika z Lincolna", w którym wcieliła się w postać Maggie McPherson. Obecnie jest zaangażowana w zdjęcia do serialu "Twisted Metal". Główną rolę zagra w nim Anthony Mackie.

Zwiastun filmu "Krzyk"



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones