Nick Frost w aktorskiej wersji "Jak wytresować smoka". Kogo zagra?

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nick+Frost+w+aktorskiej+wersji+%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka%22.+Kogo+zagra+%E2%80%93+Filmweb-153621
Nick Frost w aktorskiej wersji "Jak wytresować smoka". Kogo zagra?
źródło: Getty Images
autor: Anthony Harvey
Nick Frost – jeden z ulubionych aktorów Edgara Wrighta ("Hot Fuzz", "To już jest koniec") – zagra w aktorskiej wersji "Jak wytresować smoka". W obsadzie są już Mason Thames i Nico Parker, którzy zagrają główne role – Czkawkę i Astrid, oraz Gerard Butler w roli wodza wikingów, Stoicka Ważkiego.

Frost wcieli się w Gobbera Belcha – trenera młodocianych wojowników i bliskiego przyjaciela wodza Wikingów.

Gobber Belch – "Jak wytresować smoka"

"Jak wytresować smoka": o nowej wersji


Premierę filmu zaplanowano na 13 czerwca 2025 roku. Autorem scenariusza i reżyserem jest Dean DeBlois, który nakręcił trzy części animowanego pierwowzoru. Mason Thames ("Czarny telefon") oraz Nico Parker ("The Last of Us") zagrają główne role – Czkawkę i Astrid.            

O filmie "Jak wytresować smoka"


Jeden z największych hitów DreamWorks Animation powstał na podstawie książki "Jak wytresować sobie smoka" autorstwa Cressidy Cowell, której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem jest nastoletni Czkawka, syn wodza, mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

"Jak wytresować smoka"
Trzy animacje z serii "Jak wytresować smoka" zarobiły w kinach na całym świecie ponad 1,6 mld dolarów. Ponadto doczekały się trzech telewizyjnych spin-offów: "Jeźdźców smoków", "Jeźdźców smoków: Załogi ratunkowej" oraz "Jeźdźców smoków: Dziewięciu światów". Cykl doczekał się również własnych atrakcji w parkach rozrywki na całym świecie.


Nick Frost: najbardziej znane filmy


Nick Frost jest brytyjskim aktorem, najlepiej znanym z takich komedii, jak "Wysyp żywych trupów", "Paul", "Atak na dzielnicę", "Hot Fuzz - Ostre psy" i "To już jest koniec". Ostatnio można go było oglądać w serialu "Nierealne". 

Zwiastun animacji "Jak wytresować smoka"
 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones