HBO trolluje Amazona? "Ród Smoka" kontra "Pierścienie Władzy"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+reklama+serwisu+Max+wymierzona+w+Amazon+Prime+Video+%22R%C3%B3d+Smoka%22+kontra+%22Pier%C5%9Bcienie+W%C5%82adzy%22-150338
HBO trolluje Amazona? "Ród Smoka" kontra "Pierścienie Władzy"
Czyżby zbliżała się Bitwa Dwóch Armii? Antagonizm między serialami "Ród Smoka" i "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" osiągnął właśnie nowy poziom. Wszystko przez bannery reklamowe serwisu streamingowego Max (znanego dotychczas jako HBO Max), które robią aluzje do sztandarowego serialu fantasy konkurencyjnej platformy, Amazon Prime Video.

HBO vs. Amazon, kolejna runda
Opublikowany w sieci obrazek promocyjny (powyżej) przedstawia Daenerys Targaryen z serialu "Gra o tron" (którego prequelem jest "Ród Smoka") i zawiera slogan "The One to Watch When You Want to Rule Them All". W wolnym tłumaczeniu znaczy to "jeden (serwis), by wszystkimi rządzić" i nawiązuje oczywiście do słynnej inskrypcji z Pierścienia Władzy.

We "Władcy Pierścieni" po rozgrzaniu Pierścienia ukazywały się wyryte na nim wersy w języku Mordoru, tzw. Czarnej Mowie. W tłumaczeniu Marii Skibiniewskiej brzmią one następująco: "Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć / Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać".Obecność Daenerys, która chciała rządzić całym Westeros, tylko jeszcze bardziej wyostrza przesłanie reklamy: HBO wyzywa Amazona na wojnę, w której orężem są seriale fantasy.
 
Nieformalna rywalizacja trwa oczywiście już od jesieni zeszłego roku, kiedy niemal równocześnie zadebiutowały seriale "Ród Smoka" HBO i "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" Prime Video. W przygotowaniu są kolejne sezony, więc to nie koniec rozgrywki. Tym bardziej, że studio Warner Bros. (które razem z serwisem Max należy do koncernu Warner Bros. Discovery) ma w planach nowe filmy rozgrywające się w Śródziemiu. Kiedy powstaną, rozpocznie się wojna na "Władców Pierścieni".
Zarówno Max jak i Amazon nie miały komentarza w tej sprawie.

"Mam parę uwag": Rozmawiamy o serialu "Ród Smoka"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones