Elijah Wood ma obawy w związku z nowym "Władcą Pierścieni"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22+Elijah+Wood%2C+filmowy+Frodo%2C+jest+podekscytowany%2C+ale+ma+te%C5%BC+obawy-150329
Elijah Wood ma obawy w związku z nowym "Władcą Pierścieni"
źródło: Materiały prasowe
Elijah Wood zabrał głos w sprawie nowych filmów ze świata "Władcy Pierścieni". W lutym studia Warner Bros. i New Line ogłosiły, że przygotowują pełnometrażowy powrót do Śródziemia. Co myśli o tym odtwórca roli Froda w trylogii Petera Jacksona?

Wood liczy, że nowy "Władca Pierścieni" nie ma tylko zarabiaćGettyImages-460218430.jpg Getty Images © Kevin Winter


W wywiadzie dla magazynu GQ 42-letni aktor przyznał, że zarazem wspiera pomysł, jak i ma swoje obawy.

Jestem zafascynowany i podekscytowany. Mam nadzieję, że to będzie dobre, powiedział Wood. Jestem też zaskoczony, chociaż w sumie nie wiem czemu. Oczywiście, że przygotowują kolejne filmy. Wiadomo, że przede wszystkim chodzi o zarobienie kupy pieniędzy. To nie tak, że grupa biznesmenów nagle uznała "zróbmy kawał świetnej sztuki". Ale nie mam tego nikomu za złe, na tym polega ten biznes. Wielka sztuka nieraz powstaje w komercyjnych warunkach. Te dwie rzeczy nie wykluczają się nawzajem.

Ale "Władca Pierścieni" nie wziął się z takiego podejścia. Zrodziła go pasja dla książek i chęć oddania ich wizji. Mam nadzieję, że impuls napędzający te nowe filmy będzie taki sam. Liczę, że podstawową motywacją - czy to dla scenarzysty, czy reżysera - będzie szacunek dla pism Tolkiena i chęć zgłębienia ich, dodał aktor.

W innym wywiadzie Wood został zapytany, czy byłby gotowy powrócić jako Frodo Baggins w potencjalnym "reboocie": Reboot? No nie wiem. Ale jeśli będą filmy, w których potencjalnie może pojawić się Frodo, jestem gotowy.

Posłuchajcie naszych podcastów o "Władcy Pierścieni"Które pomysły Tolkiena trafią do kin?Szefowie Warner Bros. Michael De Luca (który był szefem New Line Cinema, kiedy ruszała produkcja "Drużyny Pierścienia") i Pamela Abdy nie ujawnili na razie szczegółów dotyczących tego, czego możemy się spodziewać w kinach. W ich oficjalnym oświadczeniu czytamy za to:

20 lat temu New Line zdecydowało się na bezprecedensowy akt wiary, by przenieść na duży ekran niesamowite historie, bohaterów i świat "Władcy Pierścieni". W rezultacie powstała przełomowa seria filmów, które z otwartymi ramionami przyjęło kilka pokoleń fanów. Jednak pomimo całego rozmachu i szczegółów pięknie upakowanych w dwóch trylogiach olbrzymi, złożony i olśniewający świat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w większości niezbadany przez kino. Możliwość zaproszenia fanów do zagłębienia się w filmowym świecie Śródziemia to zaszczyt i cieszymy się, że możemy w tej przygodzie towarzyszyć Middle-earth Enterprises i Embracer.

Przypomnijmy, że na 2024 rok planowana jest premiera animowanego filmu pełnometrażowego "The War of the Rohirrim". Nie jest on jednak częścią obecnego kontraktu. Prace nad nim rozpoczęto bowiem już dawno temu.


Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones