Powstaje "Jurassic World" od scenarzysty filmów Spielberga. Reboot? Sequel?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Jurassic+World%22+w+produkcji.+Pisze+go+scenarzysta+%22Jurassic+Park%22.+Reboot+Sequel-153762
Powstaje "Jurassic World" od scenarzysty filmów Spielberga. Reboot? Sequel?
Chociaż od premiery ostatniej odsłony serii "Jurassic Park" - "Jurassic World: Dominion" - minęło dopiero dwa lata, Universal nie ma zamiaru zabijać kury znoszącej złote jajka. Nowy film z cyklu powstanie we współpracy ze scenarzystą oryginału.

"Jurassic World 4" - co wiemy o nowym filmie?David Koepp, który napisał zarówno "Jurassic Park" z 1993 roku, jak i jego sequel "Zaginiony Świat: Jurassic Park" (obydwa wyreżyserowane przez Stevena Spielberga) serii, został scenarzystą produkcji. Jego tekst jest prawie gotowy. Plotki ze studia głoszą, że całość ma pojawić się na ekranach kin już w 2025 roku, więc zdjęcia mają ruszyć w tym roku.  

Projekt nie ma narazie reżysera, natomiast producentami są weterani serii Frank Marshall oraz Patrick Crowley. Steven Spielberg będzie jednym z producentów wykonawczych. 

Jak donosi portal Deadline, film ma być zupełnie nową historią i przedstawić widzom nowych bohaterów. Wygląda więc na to, że ani jedna (Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum), ani druga (Chris Pratt, Bryce Dallas Howard) ekipa aktorska nie wrócą na plan. Co jednak ciekawe, całość ma nosić tytuł "Jurassic World". Być może więc będzie to jakiś rodzaj luźnego sequela. 

"Jurassic World: Dominion" - ostatni (jak na razie) film cyklu"Jurassic World: Dominion" z 2022 roku stanowił ciąg dalszy historii zapoczątkowanej w "Jurassic World" i kontynuowanej w "Jurassic World: Upadłym królestwie".W obsadzie filmu znaleźli się oczywiście Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Wrócili też starzy znajomi z pierwszego "Parku Jurajskiego", Laura Dern, Sam Neill i Jeff Goldblum. Za kamerą stanął reżyser "Jurassic World", Colin Trevorrow. Scenariusz napisali Trevorrow, Emily Carmichael i Derek Connolly

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones