Nowy serial Polsatu "Bracia" zaprosi widzów 
do spojrzenia na świat z męskiej perspektywy

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+serial+Polsatu+%22Bracia%22+zaprosi+widz%C3%B3w+%E2%80%A8do+spojrzenia+na+%C5%9Bwiat+z+m%C4%99skiej+perspektywy-154506
Nowy serial Polsatu "Bracia" zaprosi widzów 
do spojrzenia na świat z męskiej perspektywy
źródło: materialy promocyjne
Już w piątek 8 marca widzowie Polsatu będą mogli obejrzeć nowy serial 
w gwiazdorskiej obsadzie. "Bracia" to osadzona w plenerach Gdańska opowieść o losach rodziny Dobrowolskich, która musi stawić czoła niespodziewanej tragedii, która wywróci ich świat do góry nogami.   


"Bracia" to serial jakich w polskiej telewizji mało, a to dlatego, że historia bohaterów opowiedziana jest oczami mężczyzn, a konkretnie czwórki braci – Piotra (Piotr Stramowski), Alka (Mateusz Kościukiewicz), Wojtka (Damian Kret) oraz Adama (Nikodem Rozbicki). Napięcia, pragnienia, kompleksy i lęki opowiedziane z męskiej perspektywy będą 
z pewnością nowym doświadczeniem dla kobiecej widowni.

Fabuła serialu, który wyreżyserował Maciej Migas, koncentruje się na relacjach braci, wychowanych w jednym domu, ale całkiem od siebie różnych. Bohaterowie wybrali w dorosłym życiu własne drogi, ale łączy ich to, że na wszystkie decyzje wpływ miało wychowanie przez nadopiekuńczą matkę i nieobecnego i nieco zdystansowanego surowego ojca (w tej roli wybitny Jan Frycz). Już na początku serialu bracia stają w obliczu rodzinnej tragedii, która rozpocznie w ich życiu ciąg nowych zupełnie niespodziewanych zdarzeń…

Co o swoich postaciach powiedzieli Jakubowi Jusińskiemu sami aktorzy?


W roli najstarszego brata widzowie zobaczą Piotra Stramowskiego. Jego bohater – imiennik Piotr to mężczyzna na rozdrożu, wrażliwy, pełen wątpliwości, niepewny, czego chce. Matka porównuje go do jesieni – bo jest spokojny i melancholijny. - Gram odpowiedzialnego człowieka, który ma łeb na karku, czuje odpowiedzialność za rodzinę, za swoich braci. I znajduje się w takim momencie w życiu, w którym musi dokonać pewnego wyboru, bo trochę mu się wszystko komplikuje. I rodzinnie, i prywatnie - mówi o swojej postaci aktor. O czym jego zdaniem jest serial? - To serial o naszych słabościach, o tym, jak jesteśmy krusi i jak różne sytuacje w życiu potrafią nas wytrącić z torów, których się trzymaliśmy. To też serial o tym, jak mierzyć się z prawdą, jak mierzyć się ze śmiercią. To mocne tematy, którym widz może się przypatrywać przez kilkanaście odcinków – wyjawił w jednym z wywiadów Piotr.
  
Drugi z braci to Alek - terapeuta, który chce pomóc najbliższym, czasem nawet za bardzo… - Jest to dość nieoczywista postać. Ustępuje pola swojej żonie, żeby mogła się realizować 
i robić karierę. Trochę zaszywa się w domu, zajmuje się rodziną i dziećmi – zdradza odtwórca roli Mateusz Kościukiewicz. – Alek chciałby, żeby każdy zmierzył się ze sobą, ze swoimi problemami. Jego imperatywem jest zajęcie się swoją rodziną, trochę zaniedbując samego siebie – dodaje aktor.W rolę Wojtka, kucharza-marzyciela wcielił się Damian Kret, nowa twarz w polskiej telewizji. Co o swojej postaci powiedział sam aktor? - Wojtek to uroczy chłopak, który stara się być wobec wszystkich fair i znajdywać sposoby na załagodzenie konfliktów. Podoba mi się, że jest tak osadzony w wyobraźni. I że te jego wyobrażenia stają się bardzo realne, zderzają się w końcu z rzeczywistością – komentuje Damian.
 
Nikodem Rozbicki to serialowy Adam, najmłodszy z czterech braci. – Mój bohater ma bliską relację z mamą, zawsze był trochę takim oczkiem w jej głowie. Nie jest najsympatyczniejszy z rodzeństwa. To raczej wybuchowy ekstrawertyk, który cały czas komuś dogryza i trochę tricksteruje rzeczywistość. I za to go też lubię, bo mam wrażenie, że budując tę postać, mogłem wiele proponować. Moje szalone pomysły były uwzględniane, więc mam nadzieję, że to będzie się przekładało na ekran - mówił na planie zdjęciowym aktor. Praca nad rolą miała dla artysty bardzo ciekawy wymiar. - W serialu można posłuchać kilku utworów zespołu Adasia. To jest super element tej postaci. Szykując ją, napisałem teksty, które odwołują się do wydarzeń rodzinnych, a trochę są uniwersalną refleksją i bardzo mi się ten proces podobał - podkreśla Nikodem Rozbicki.

W rolę surowego i wymagającego ojca, który w największym stopniu wpłynął na życie tytułowych braci, wcielił się Jan Frycz. Matki, żony, kochanki, które budują porządek w świecie bohaterów zagrały Katarzyna Gniewkowska, Dorota Landowska, Dominika Kachlik, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Anna Smołowik, Aleksandra Grabowska i Justyna Litwic.

Serial "Bracia" w każdy piątek od 8 marca o 22:10. Tylko w Polsacie!


Dwa oblicza Agnieszki Sienkiewicz-Gauer! Do roli w nowym serialu "Bracia" zmieniła fryzurę!

Już od marca widzowie Polsatu zobaczą Agnieszkę Sienkiewicz-Gauer w dwóch równie świetnych, ale zupełnie odmiennych rolach! W "Przyjaciółkach" powróci jako uwielbiana przez widzów Dorotka – szczera, bezkompromisowa, szalona z milionem pomysłów na minutę, a od 8 marca zobaczymy Agnieszkę w nowym serialu "Bracia" w roli Wiki – na potrzeby tej roli aktorka ścięła i przefarbowała swoje włosy na blond! Zobaczcie jak wygląda!

(po lewej w serialu "Bracia", po prawej w serialu "Przyjaciółki")

W nowym serialu "Bracia" Agnieszka wciela się w rolę żony Piotra (Piotr Stramowski) - jednego z tytułowych braci. Mimo, że bohaterami serialu są mężczyźni, a motorem wydarzeń męska perspektywa, to porządek w ich świecie budują właśnie kobiety. Wiki jest kobietą, która ma właściwie wszystko, przystojnego męża, świetną pracę, piękny dom. Jej życie wydaje się idealne... ale to tylko pozory. Wiki bardzo chciałaby zostać matką, ale od dłuższego czasu jej się to niestety nie udaje… To jej największe marzenie i cel, na którym jest bardzo skoncentrowana, czasem kosztem bliskich... W konsekwencji jej własnych decyzji w pewnym momencie ich życie, które razem budowali, się zawali, a związek będzie wystawiony na prawdziwą próbę.

- Bardzo mnie cieszy, że od marca widzowie będą mogli oglądać mnie  w dwóch różnych odsłonach. Obie bohaterki diametralnie się różnią, co dodatkowo podkreśla inny kolor włosów u Wiki. Uważam, że decyzja o tym, żeby moja bohaterka w serialu "Bracia" była blondynką, była świetnym posunięciem. Podoba mi się, że nawet ja patrząc czasem na siebie na ekranie, widzę kogoś kompletnie innego. Mam nadzieję, że mimo że przyzwyczaiłam widzów do szalonej Dorotki, to losy spokojnej i stonowanej Wiki również zainteresują widzów i zostaną z nią do ostatniego odcinka – mówi Agnieszka Sienkiewicz-Gauer.

"Przyjaciółki" w czwartki od 7 marca o godz. 21:10 i "Bracia" w piątki od 8 maca o godz. 22:10 w Polsacie!
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones