Obamowie wyprodukują film z reżyserami "Avengers"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Obamowie+wyprodukuj%C4%85+film+z+re%C5%BCyserami+%22Avengers%22-136849
Michelle i Barack Obamowie łączą siły z Rizem Ahmedem oraz braćmi Russo ("Avengers"), aby przenieść na ekran powieść Mohsina Hamida "Drzwi na Zachód".

GettyImages-1184273900.jpg Getty Images © Scott Olson


Ahmed ("Venom") będzie nie tylko producentem filmu, ale również odtwórcą głównej roli. Stanowisko reżysera negocjuje Yann Demange ("Kokainowy Rick").

W kraju stojącym na krawędzi wojny domowej spotyka się dwoje młodych ludzi – zmysłowa, zaciekle broniąca swej niezależności Nadia i łagodny, powściągliwy Saeed. Wdają się w sekretny romans, ale już wkrótce rozruchy ogarniające miasto zamykają bohaterów w niedojrzałej intymności ich związku. Kiedy zamieszki wybuchają z pełną siłą, zmieniając znajome ulice w mozaikę wojskowych posterunków i wybuchających bomb, do ich uszu zaczynają docierać plotki o drzwiach – drzwiach, które mogą błyskawicznie przenieść ludzi w odległe miejsca, chociaż jest to niebezpieczne i kosztowne. W miarę jak nasila się przemoc, Nadia i Saeed dochodzą do wniosku, że nie mają już wyboru. Porzucając ojczyznę i dawne życie, znajdują drzwi i przez nie przechodzą... (opis wydawcy)
Udostępnij: